17 Ekim 2016 Pazartesi 21:12
Evde Saç ve Cilt Bakımı Nasıl Yapılır İşte detaylar
Özellikle bayanların saç bakımı için kuaförleri yüksek miktarda para ödediğini arkadaş tavsiyesi üzerine kozmetik ürünler alarak bakım yapmaya çalıştıklarını hepimiz biliyoruz kullanılan birçok bakım ürünlerinin içerisinde çok sayıda kansorejen madde bulunduğunu da unutmamak gerekiyor. Cildinize zarar verecek olan bu maddeler yerine doğal yöntemlerle hem bakımınızı yapın hem de sağlıklı yaşayabilirsiniz.

 Saç bakımı için kuaföre gitmek elbette ki kaçınılmazdır. Nasıl ki kilomuza kıyafetinize kişisel bakımımızı dikkat ediyoruz.Saçlarımıza bakarken de doğal ürünler ile desteklememiz gerekmektedir. Evinizde yapacağınız çeşitli doğal ürünler ile Uykumuzu da yeteri kadar dikkat ediyorsanız dışarıda onlarca para ödemeden gerekli bakımı yapabilirsiniz.

 Evde saç bakım yapmak için doğal yöntemler bulunmaktadır. Öncelikle saçınıza canlılık kazandırmak için mutlaka yumurta ile bakım yapmalısınız. Böylelikle saç ve saç deriniz düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir .Çok sıcak su ile saçınızı yıkamak yağlanmanın bitmesine neden olur .Saç deriniz çok sert ise bal kullanmanızı tavsiye ediyoruz sık sık saçları yıkamak çabuk yıpranmasına zayıf kalmasına neden olacağından dolayı tavsiye edilmiyor .Badem yağı ile saçlarınızı güçlendirip parlaklığını arttırabilirsiniz duştan sonra saçınızı fön makinesi ile değil doğal yollar ile unutursanız kırılmasına ve yıpranmasına engel olursunuz.

 Diğer yandan cildinize uygulayacağınız maskelerde cildinizin dinlenmesine ve ölü hücrelerin yenilenmesine neden olmaktadır. En önemli maskeler arasında ise yeşil kil maskesi önerilenler arasındadır. Son olarak ise cildinize uygulayacağınız yağlar cildinizin rahat nefes almasına neden olacaktır. Ayrıca cilt bakımı, saç bakımı, makyaj temizliği ve makyaj yapımı konusunda profesyonel yardım almak istiyorsanız internetten faydalanmanız yeterli olacaktır.
 
Son Güncelleme: 17.10.2016 21:24
Yorumlar

Google+'da Paylaş