01 Kasım 2016 Salı 13:56
Biberon Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Detaylar

Canımızdan bir parça olan bebeklere biberon ile beslerken nelere dikkat edilmesi gerekir .Biberon seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir bunları sizler için araştırdık.

Anneler bebeğine süt verirken nasıl biberon kullanmaları gerektiğini merak ederler. En sağlıklı ve bebeğe en uygun biberon hangisidir araştırırlar anneler doğru biberon seçimi yaparak bebeklerini daha sağlıklı ve biberonu kabullenerek sevgi ile beslenmek açısından bebeğe en uygun biberon tipini seçmelidir.

Biberon seçiminde dikkat edilmesi gereken hususların en biberonun ebatı yer  almaktadır. Yeni doğan bebekler için Ortalama 100 mililitre biberon kullanılmalıdır.1 aylık bebekler için ise 120,23 aylık bebekler için 250,  4 ve üzeri  aylar için ise 350 milim biberon kullanılması uygun olur.

Biberon Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Detaylar

 En ve sağlık açısından cam biberonların kullanılması faydalıdır ancak çabuk kırılabilir olmalarından dolayı henüz biberonu kullanamayan bebekler için cam biberon tercih edilse de kendisi biberonu tutan bebekler için oldukça tehlike arz etmektedir.

Biberonun başlığı da silikon ve kauçuk olmak üzere iki maddeden yapılır .Silikon başlı biberonlar tercih edilir .Çünkü silikonlu biberonlarda zararlı olan madde bulunmamaktadır.Yeni doğmuş bebekler için alınacak biberonun tek delikli olması gerekir.Bebek büyüdükçe 23 kadar delik ve delikleri geniş biberonlar tercih edilir .Bu durum çocuğun hızlı ve iyi beslenmesi için önem arz etmektedir.

Son Güncelleme: 01.11.2016 18:54
Yorumlar

Google+'da Paylaş