29 Kasım 2016 Salı 22:17
Zehir Tacirlerinin Yeni Gözdesi Heys Nedir

Sarıyer Asayiş Büro ekiplerinin önceki gün düzenledikleri operasyonlarda hakkında uyuşturucu suçlarından beş yıldır yakalama kararı bulunan ve hakkında 10 yıllık kesinleşmiş hapis kararı olan Sabri E yakalandı.  Yapılan operasyonda üst torbacı olarak bilinen ve sokak torbacılarına mal temin eden Sabri E . için 2 aydır fiziki takip yapılmaktaydı.

İbrahim Güneş ismine kayıtlı sahte kimlik ve ehliyet çıkan Sabri E nin evinde de eş zamanlı operasyon yapıldı. Yapılan teknik ve fiziki takipte Sabri E ve üç adamının Eyüp civarında lüks bir rezidansta oldukları bilgine ulaşan Sarıyer Asayiş Büro ekiplerinin yaptığı operasyon sonucu şüpheliler yakalandı .

Sabri E nin üç adamı Bayram E. Mahmut D ve Ahmet G nin evlerinde aynı anda yapılan aramalarda sahte kimlikler, 2 adet hassas terazi, 3 bin 85 TL para ile şarjör ve mermiler ele geçirildi. Detaylı olarak yapılan aramalarda çocuk odasındaki giysi dolabının arkasında zula tespit edildi.

Sabri E ve adamlarının evlerinde aramalar

Sabri E nin üç adamı Bayram E.  , Mahmut D ve Ahmet G nin evlerinde aynı anda yapılan aramalarda sahte kimlikler, 2 adet hassas terazi, 3 bin 85 TL para ile şarjör ve mermiler ele geçirildi. Detaylı olarak yapılan aramalarda çocuk odasındaki giysi dolabının arkasında zula tespit edildi. Dolap kaydırılarak arkasındaki zulada 3 kilo 52 gram esrar bulundu. Bulunan esrarın 1,5 kilosunun yeni bir tür olan Heys isinliDolap kaydırılarak arkasındaki zulada 3 kilo 52 gram esrar bulundu. Bulunan esrarın 1,5 kilosunun yeni bir tür olan Heys isimli yeni bir uyuşturucu olduğu anlaşıldı

Heys Nedir?

Özel tekniklerle üretilen Bir esrar türü olan Heys'in üretiminde kullanılan farklı tohumlar Hollanda'dan temin ediliyor. Bu tohumlar, laboratuvar ortamında hibritlenerek, yani melezlenerek yeni bir tohum üretiliyor. Özel ışık ve ortam eklemeleri ile son hali verilen madde zehir tacirlerinin yeni gözdesi olmuş durumda

Son Güncelleme: 29.11.2016 22:26
Yorumlar

Google+'da Paylaş