03 Kasım 2016 Perşembe 22:22
Vatanım Sensin Nerede Çekiliyor Yunanistan mı Türkiyede mi?

Yeni sezon dizileri arasında en iddialı yapımlardan birisi olan Vatanım Sensin dizisi 27 Ekim perşembe akşamı ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı.Vatanım Sensin dizisi 23 medya tarafından hazırlanıp yönetmenliğini Yağmur Taylan- Durul Taylan kardeşlerin üstlendiği dizi nerede çekildi merak konusu oldu.

Dizinin set adreslerine baktığımızda Selanik İzmir Kemeraltı Kordon gibi yerlerde kurulu olduğunu görüyoruz. Dev platolarda çekilen muhteşem dizinin görsel bir şeyler sergilemesi izleyicileri ekran başına kilitledi. Vatanım Sensin dizisini çekildiği ft giderek oyuncuları ziyaret etmek isteyen izleyicilerimiz yukarıda bahsettiğimiz adresleri hedef alabilirler.

Yeni sezonda ekranlara damgasını  vuracak gibi gözüken gerek senaryosu gerekse oyuncu kadrosu ile oldukça iddialı bir yapım olan Vatanım Sensin  Etap çekimleri tamamlanmış bulunuyor.Çekimler İstanbul İzmir İzmit ve Ege bölgesinin çeşitli semtlerinde oluşturulan platolarda devam ediyor.

Halit Ergenç ve Bergüzar Korel çiftinin başrollerinde rol aldığı dizinin çekimlerine ilk olarak Ege bölgesinde başlandı. Selanik, İzmir, Kemeraltı ve Kordon gibi hikayenin geçtiği 1900’lü yılların şehirleri, semtleri ve mekanları dönemin mimari diline uyarlandı. İzmir ve Ayvalık çekimleri tamamlanan dizinin sezon boyunca çekimleri İstanbul‘da kurulan sette devam edecektir.

Vatanım Sensin Türkiye’nin ve İzmir’in yaşadığı işgal günlerini adeta yeniden yaşatacak sahnelerin çekimine İstanbul’da kurulan dev platonun yanı sıra; yine İstanbul, İzmit, Ayvalık ve İzmir’de dönemin dokusuna göre seçilen ve döneme uygun olarak çekime hazırlanan mekanlarda devam ediyor.

Son Güncelleme: 03.11.2016 23:11
Yorumlar

Google+'da Paylaş