03 Kasım 2016 Perşembe 23:13
Vatanım Sensin İkinci Son Bölüm Özeti Neler Yaşandı Bide Bizden Duyun

Televizyon ekranlarının yeni sezon dizileri arasında yer alan Vatanım Sensin ilk bölümü ile izleyiciyi ekran başına kilitlemeyi başardı .Vatanım Sensin dizisi Kanal D ekranlarında karşımıza çıktı tarihi bir dizi olarak dikkatleri üzerine çeken Vatanım Sensin de adeta görsel Şölen yaşandı.Vatanım Sensin ilk bölümünde neler yaşandı merak edenler için detayları sayfamızda hazırladık.

Balkan Harbi ve İzmir'in işgali dönemleri ile başlayan büyük bir savaşın içerisinde parçalanan bir ailenin yeniden bir araya gelme hikayesini anlatan Vatanım Sensin dizisi tutkulu ve unutulmaz bir aşkın bir savaşın gölgesinde hayatta kalma mücadelesini anlatıyor .Vatanım Sensin dizisinde başrol oyuncuları gerçek hayatta karı koca olan Bergüzar Korel ve eşi Halit Ergenç oldu.

Vatanım Sensin ikinci bölümünde neler yaşandı

Balkan harbi'nin sonlarına doğru Cevdet isimli binbaşı karısı Azize'ye Tutkun bir aşıktır.Çocukları Ali Kemal yıldız ve hilal şefkatli bir baba annesine ise hayırlı bir evlat olarak karşımıza çıktı. Kan kardeşi Tevfik ile birlikte cephede var gücüyle mücadele ederken kalleş bir oyun ile hayatları altüst olur. Cevdet ailesinden kopmaya mecbur kalır ,eşi Azize Selanik'ten İzmir'e göç etmek zorunda kalır ona ise Tevfik yardım eder.

Diğer yandan ona karşı yıllardır gizlediği duygularını belli etme pahasına her zaman yardımcı olmak için yanlarında durur. Tevfik in büyük bir Sırrı vardır ile İzmir'de zorlu bir mücadelenin içerisine girer.Canından çok sevdiği kocasının yokluğu ile mücadele etmek bir yana Ddğer yandan da savaş yıllarının zorluğu ile mücadele ederek çocuklarını yetiştirir çocukları.Büyük ve Hilal memleket sevdalısı bir genç kız Onur Yıldız bir baloya gizlice katılırken Yunan Temel'le ona aşık olur Hilal işgale karşı insanlara örgütlemek için gazete yazıları yazarken başı derde girer .Azize her birinin dertleriyle uğraşmaya çalışırken, İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edileceği haberi ile sarsılırlar. Oysa bu işgal onlara yıllar önce kaybettikleri birini geri getirecektir. Ama hiç ummadıkları bir şekilde...

Vatanım Sensin; işgal yıllarında vazifeleri ve vicdanları arasına sıkışanların, aşklarını yine de yeşertmeye çalışanların,  her şeye rağmen bir arada kalmaya gayret eden bir ailenin, esaretten özgürlüğe doğru çıkılan amansız bir yolun hikayesidir...

Yorumlar

Google+'da Paylaş