01 Aralık 2016 Perşembe 21:17
Vatanım Sensin dizisi nerede çekiliyor özel dizi platoları
Türkiye televizyonlarında yeni sezonda yeni bir dönem dizisi yayın hayatına merhaba dedi. Vatanım Sensin dizisi ilk bölümü ile seyircinin beğenisini kazanmayı başardı.

Vatanım Sensin dizisinin ismi daha önce basında Vatan Haini olarak anılıyordu fakat 15 Temmuz günü yaşanan darbe girişiminin ardından bu ismin yanlış anlaşılabileceği düşüncesi nedeniyle ismin değiştiği basında yer aldı.

Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan Vatanım Sensin isimli dizinin başrollerinde Halit Ergenç, Bergüzar Korel ve Onur Saylak gibi oldukça önemli sanatçılar yer alıyor.

Vatanım Sensin dizisi nerede çekiliyor?

Vatanım Sensin dizisi İstanbul’da kurulan dev bir platoda çekimleri gerçekleştiriliyor. Bir dönem dizisi olduğu için o dönemi yansıtması gereken dizide prodüksiyon önemli bir iş çıkarıyor.

Dizinin çekimleri İzmit, Ayvalık ve İzmir’de de gerçekleştirilecek. Özel sahneler için farklı çekim yerleri belirlendiği biliniyor.

Vatanım Sensin dizisi konusu

Dizi, 1919 senesini ekranlara getiriyor. Bir komutan ve onun eşi Azize ile 3 çocuğunun başından geçenler o dönemde yaşanan olayları ekranlara getiriyor. 3 çocuktan birisi Hilal, Hilal memleket sevdalısı ve ilk bölümde kahraman gazeteci Hasan Tahsin’in en yakınlarından birisi olarak dizide yer aldı.

İzmir’in Yunan askeri tarafından işgal edilmesinin ihtimal olduğu günleri konu olan dizi işgal yıllarında bir ailenin yaşadıklarını aşkları ve mücadeleyi ekranlara taşıyacak.

 

Yorumlar

Google+'da Paylaş