01 Şubat 2017 Çarşamba 21:48
Vatanım Sensin Azize Kim?Albay Cevdet'in Karısı Hayatı ve Biyografisi
 Kanal D ekranlarının verilen dizisi Vatanım Sensin'de Azize karakterini canlandıran Bergüzar Korel kimdir? Vatanım Sensin dizisini ayrı bir renk katan eşiyle birlikte başrolü paylaşan Bergüzar Korel hakkında merak edilen hayatı ve biyografisi ne bu sayfada bulabilirsiniz.

Bergüzar Korel kimdir

İki Eylül 1982 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen ünlü oyuncu Tanju Korel'in kızıdır.  Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümü başarı ile tamamladıktan sonra oyunculuk üzerine ilerlemek istemiştir. Babasının desteğiyle televizyon dünyasında adımını atan güzel oyuncunun annesi ise Hülya Darcan Iğdır ilk rolünü Kırık Kanatlar isimli diziyle tamamlayan Bergüzar Korel kısa sürede güzelliği ve başarılı performansıyla dikkatleri üzerine toplamıştı.

Binbir Gece, Bitmeyen Şarkı, Muhteşem Yüzyıl, Karadayı, Şen Olasın Ürgüp, Kurtlar Vadisi Irak ve Aşk Geliyorum Demez ünlü yapımlarda yer alıp akıllardan silinmeyen bir hal aldı. Bergüzar Korel Kurtlar Vadisi Irak filminde rol alma öyküsü de oldukça değişiktir. Babası hastanede hayata gözleri kapamadan iki dakika önce filmden teklif gelmiş, annesi ise baban bu görüşmeye gitmeni isterdi diyerek ikna etmiştir.

Rol Aldığı Yerler

2016 - Vatanım Sensin 

2012 - Karadayı

2010 - Bitmeyen Şarkı

2009 - Aşk Geliyorum Demez (Sinema Filmi)

2006 - Binbir Gece

2006 - Kurtlar Vadisi Irak (Sinema Filmi)

2005 - Zeytin Dalı

1998 - Kırık Hayatlar

Son Güncelleme: 01.02.2017 21:52
Yorumlar

Google+'da Paylaş