21 Ocak 2017 Cumartesi 11:38
Uzman Çavuş olma şartları ilkokul mezunları uzman çavuş olabilecek!

İlkokulmezunlarıda Uzman Çavuş olabilecek, yapılan değişiklik resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Ortaöğretim uzman çavuş alım şartları nelerdir, uzman çavuş olmak için arana kriteler haberimizin detayında yer almaktadır.

İLKOKUL MEZUNU UZMAN ÇAVUŞ ALIMLARINDA BAŞVURU DETAYLARI NELERDİR?

Resmi Gazete'de yayımlanan KHK'ya göre ilkokul mezunlarına uzman çavuş ve uzman onbaşı olma hakkı verildi. İlköğretim mezunu uzman çavuş ve uzman onbaşı alımı başvuru formunda dikkat edilecek detaylar var.

Bir çok gencin hayalini kurduğu Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda, Uzman Çavuş ve Uzman Onbaşı olmak için başvuru formu doldurmanız ilk adımı attığınız anlamına gelir. Uzman Çavuşluk hakkında bilinmesi gerekenler ve form için takip edilecek yollar şunlardır: Uzman Çavuş Başvuru Formu Doldurma, Uzman Çavuş olmaya kesin karar veren adaylar ,hangi kuvvet komutanlığında uzman çavuş olmak isterse o kuvvetin resmi sitesinden online olarak başvuru formunu doldurabilirler. Uzman Çavuş olmak için istenen şartların hepsine uygun olmak mecburidir. Formda belirtilen kutucukları doğru ve eksiksiz olarak doldurmak gerekmektedir.

Önbaşvuru ile ilgili tüm tebliğler, resmi internet adresinden, sms olarak veya e-posta adresinden yapılacağı için, bilgiler mutlaka eksiksiz ve doğru doldurulmalı. Form doldururken eksik veya hatalı giriş yapılmışsa; tespitinde ön başvuru iptal edilir ve aday elenir.

İnternet adresindeki temin yeri sınav tarihi veya diğer tüm bilgiler idare tarafından gerek görüldüğü taktirde değiştirilebilir. Eğer form eksiksiz ve doğru doldurulmuşsa onay sayfasındaki bilgiler son kez gözden geçirildikten sonra kaydet düğmesine basılır. Ön başvuru sayfası yazıcıdan çıktı alınır ve saklanması gerekmektedir. Kayıt- kabul aşamasında ön başvuru belgesi adadan istenir.Uzman Çavuş Başvuru Formu Doldurma işlemini tamamladıktan sonra ilerleyen zamanlarda bilgilerde değişiklik olursa formda güncelleme yapılabilir.Aday numarası kaybedilirse ,aday numaramı unuttum seçeneğine tıklamak yeterli. 
 

Son Güncelleme: 21.01.2017 17:53
Yorumlar

Google+'da Paylaş