23 Ocak 2017 Pazartesi 12:56
Üniversite Hastaneleri Personel Alım İlanı!Sağlık Bakanlığından Açıklama Kaç Kişi Alınacak?

Çalışma Bakanı sağlıkçının beklediği güzel haber geldi yapılan son açıklamalara göre,Üniversite hastanelerini 2 bine yakın sağlık personeli alınacağı söylendi. Peki sağlık personeli alımı ne zaman hangi pozisyonlarda alım yapılacak ? Sağlık personeli alım ilanları nereden yayınlanacak işte konu ile ilgili merak edilen detaylar sizler için haberimizde aktarıldı.

Atama bekleyen sağlıkçılar için sevindirici haber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan geldi. Yapılan son açıklamada Üniversite Hastanelerinde Açıkta bulunan kadrolara sağlık personeli alımı yapılacağı bildirildi Bakan Müezzinoğlu açıklamasında, “Üniversite hastanelerimizin kadro ihtiyaçları vardı, gerek hemşire gerekse yardımcı sağlık elemanı açısından. Yaklaşık 1885-2000 kadro için Maliye ve YÖK ile imzaya açtık. Önümüzdeki haftadan itibaren yoğun bakım, acil servisler veya ihtiyacı olan kısımlara kadrolarını veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığının yaptığı değerlendirmeye göre Üniversite hastanelerini 2 bine yakın sağlık personeli alımı yapılacağı belirtilirken hemşire ve yardımcı sağlık personeli pozisyonunda alımlar gerçekleştirilecek bu açıklamanın ardından yüzbinlerce sağlıkçı üniversitelerde sağlık personeli ihtiyacı için yapılacak ilanları beklemeye başladı Net bir tarih vermedi ancak en kısa süre içerisinde internet siteleri üzerinden duyuruların yapılacağı söyleniyor

Çalışma Bakanı tarafından yapılan açıklamada üniversite hastanelerine 2 bine yakın sağlık personeli alımı yapılacağı belirtilirken alımların genel olarak hemşire ve yardımcı sağlık personeli pozisyonlarına yapılacağı belirtildi. Atama ve iş bekleyen yüz binlerce sağlıkçı varken bu sayı, biraz yetersiz kalsa da sağlıkçılar tarafından ‘hiç yoktan iyidir’ yorumu ile karşılık buldu.

Son Güncelleme: 23.01.2017 13:54
Yorumlar

Google+'da Paylaş