23 Ekim 2016 Pazar 17:26
Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisi İnci Öğretmen Begüm Birgören kimdir
Fox Tv ekranlarının yeni dizileri arasında yer alacak olan Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisi ile ilgili bilgileri paylaşmaya devam ediyoruz. Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan ve İnci öğretmen karakterini canlandıracak olan Begüm Birgören ile ilgili haberimiz sizlerle..
 
Başrollerinde Mert Yazıcıoğlu, Özge Özder, Melisa Şenolsun, Burak Dakak, Zeynep Bastık, Yiğit Dikmen gibi isimlerin yer aldığı yönetmen koltuğunda ise Cemal Şan’ın oturacağı Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisi ile ilgili merak edilenleri paylaşmaya devam ediyoruz.
Dizinin başrol oyuncuları arasında yer alan ve İnci öğretmen karakterini canlandıracak olan Begüm Birgören ile ilgili bilgiler şu şekilde;

Begüm Birgören kimdir?
20 Eylül 1982 tarihinde dünyaya gelen Begüm Birgören dizi ve sinema oyuncusudur. Eskişehir’de doğan Birgören 34 yaşındadır ve Başak burcudur. Ekonomist baba ve öğretmen annenin iki kızından büyüğü olan Begüm Birgören Müjdat gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır.

Fenerbahçe Lisesi’nden sonra Bahçeşehir Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı bölümü mezunudur. Begüm Birgören Kadir Has üniversitesinde Film  ve Drama yüksek lisans eğitimi alan Birgören ilk olarak Tatlı Hayat dizisinde kamera arkasında çalışmıştır.

2006 yılında ise Kırık Kanatlar dizisinde Ayşe rolü ile tanınan Birgören son olarak Bir Deniz Hikayesi dizisinde rol almıştır.
2008 yılında Sarp Levendoğlu ile birlikte yaşamaya başlayan Begüm Birgören 5 yıl sonunda da yollarını ayırmıştır.  Begüm Birgören’ün rol aldığı yapımlar ise şu şekilde;

2016 – Bir Deniz Hikayesi
2013 – Göl Zamanı
2013 – Kendime İyi Bak
2013 – Ağır Roman Yeni Dünya
2011 – Türkan
2009 – Ömre Bedel
2008 – Ali’nin Sekiz Günü
2008 – Mert ile Gert
2008 – Nokta
2007 – Karayılan
2006 – Kırık Kanatlar
2005 – Sen Ne Dilersen
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş