02 Aralık 2016 Cuma 13:14
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 30 Bin Personel Alımı Devam Ediyor

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ ile irtibatlı olduğu belirtilerek Türk Silahlı Kuvvetlerden uzaklaştırılan  askeri personelin yerine Türk Silahlı Kuvvetleri kendi bünyelerinde askeri personel olarak istihdam etmek üzere 30 bin personel alımı ilanı yapıldı.

Şuan itibariyle Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) 30 bin askeri personelin başvuruları devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetlerinde oluşan açığı kapatmak üzere her yıl olduğu gibi bu sene de personel alımı yapılmaktadır. Bu ihtiyaçlar genel olarak subay, astsubay, uzman çavuş ve sözleşmeli er/erbaş pozisyonları için planlanmıştır.

Özellikle 15 Temmuz sürecinden sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinden FETÖ’cü olduğu belirlenen askeri personelin uzaklaştırılmasından sonra büyük bir açık oluştu. Bu açığın kapatılması ve güvenlik açığının meydana gelmemesi için TSK düğmeye bastı ve geçtiğimiz haftalarda 30 bin güvenlik personeli alımı yapacağını duyurdu. Türk Silahlı Kuvvetlerinin resmi internet sitesi üzerinden başvurular devam etmekte olup 30 bin askeri personel alımı yapılıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri geçen hafta personel alımıyla alakalı bir bildiri yayımlandı. Bu bildiriye göre Türk silahlı Kuvvetleri kendi bünyelerinde askeri personel olarak istihdam etmek üzere toplam 30 bin personel alımı yapacağını duyurdu. Bu bildiriye göre Türk Silahlı Kuvvetleri hangi rütbelere kaç personel alımı yapacağının listesini ise şu şekilde açıkladı.

Subay - Bin 322 Personel
 
Astsubay - 3 Bin 547 Personel
 
Uzman Erbaş - 7 Bin 159 Personel
 
Sözleşmeli Er/Erbaş - 11 Bin 907 Personel
 
Harp Okullarına - 3 Bin 491 Personel Adayı Öğrenci
 
Meslek Yüksekokullarına - Bin 811 Personel Adayı Öğrenci

Astsubay'dan Subaylığı - 411 Personel
 
Uzman Çavuş'dan Astsubaylığa - 511 Personel

Başvuru yapmak ve detayları öğrenmek isteyen adaylar Türk Silahlı Kuvvetleri ile Kara Kuvvetleri Komutanlığının resmi internet sitesine girerek detaylı bilgi edinebilirler, denildi.

Son Güncelleme: 02.12.2016 13:16
Yorumlar

Google+'da Paylaş