04 Kasım 2016 Cuma 22:37
TRT 1 Seksenler dizisi nerede çekiliyor

Seksenler dizisi evin tek kızı Nazlı’nın abisi Ahmet’e getirdiği teklifle başlar .Bu teklif  çocukluklarının geçtiği evin satılması konusunda babalarını ikna etmek üzerinedir .Şayet ev satılırsa hepsi maddi olarak rahatlayacaktır. Üç kardeş evlerini satması için babalarını ikna etmek için babalarının karşısına çıkarlar.

Bu teklifi  babaya açmak büyük bir derttir. Çünkü baba  bu evde hatıraları ile yaşamaktadır. Evin en büyük çocuğu Ahmet ailesi ile birlikte yemek yediği sırada eski günleri hatırlar ve bu teklifi babalarına açmanın zor olduğunu iyice anlar.1980 ‘li yılları hatırlayan Ahmet  duygusallaşır.  Geçmişe dönülen dizide bu ailenin ,sevgilerini, kavgalarını, evliliğe ilk adım atışları ve ilişkilerinin yapılanmasını görürüz.

Türkiye’nin 32 yıllık geçmişi ve değişimin bir aile üzerindeki etkilerini anlatan   Seksenler, sosyal hayattaki değişiklikleri ,hayatımıza giren yenilikleri  ve bizi nasıl etkilediğini gözler önüne seren bir dizidir.

4 sezondur yayın hayatına devam eden Seksenler’in yönetmenliğini Mufit Can Saçıntı  ve Birol Güven yapıyor.

Oyuncu kadrosu

Rasim Öztekin ,Özlem Türkad ,Şoray Uzun ,İlker Ayrık, Ayşe Tolga, Serhat Kılıç, Berat Yenilmez, Haluk Özgenç ,Ayberk Atilla, Ceyhun Fersoy, Necmi Yapıcı ,Erkan Köse, Suzan Kardeş, Yasemin Çonka.

Seksenler  TRT 1ekranlarında her Perşembe saat 20.00’de izleyici ile buluşuyor.

Seksenler dizisi Kartal’da Kartal Köprüsünden aşağı inerken solda kalan kapalı alanda çekiliyor

Son Güncelleme: 04.11.2016 22:56
Yorumlar

Google+'da Paylaş