06 Ocak 2017 Cuma 10:19
Torununa Bakan Büyükanneye Ödenecek Ücreti Bakan Müezzinoğlu Açıkladı 6 Ocak 2017
Torununa bakan büyükannenin maaşı ne kadar olacak? Bakının daha önce açıkladığı büyükanneye destek projesinde büyükanneye verilecek maaş merak ediliyor. Uygulamaya hangi illerden başlanacak? Herkesin Başvurusu kabul edilecek mi? Projeye Katılım Başladı mı? ayrıntılar haberimizde

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı ile Çalışma bakanlığının beraber yürüttüğü ve çalışan annelere destek olmak ve çocuklarının yetişmesini yardımcı olmak için hazırlanan bir diğer yasa tasarısı da torunlarına bakan büyükannelere maaş bağlanacak haberi oldu.

Büyük Anneye Verilecek Maaş Belli oldu mu?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlunun ilk olarak açıkladığı ve sitemizden duyurduğumuz büyükanneye bebek bakım parasının miktarının ne kadar olacağı ve bakan’ın açıkladığı pilot iller uygulamasının hangi illerde başlayacağı merak ediliyor. Sayın Bakın büyük anneye ne kadar maaş bağlanacağı hakkında yorum ve açıklamada bulunmasada tahminlerimiz daha önce çalışan annelere pilot illerde sağlanan bakıcı desteğini örnek oldığımızdan 1550lira gibi bir rakam ortaya çıkıyor.

6 Ocak 2017 Bakan Mehmet Müezzinoğlu Açıkladı

Bu Soru bugün Ankara dan Konya ya hızlı tren ile giderken Bakan Müezzinoğluna soruldu. muhabirlerin sorularını yanıtlayan Müezzinoğlu 1550 lira gibi bir rakam konuşuluyor bu doğru mu? diye sordu. Sayın Bakan ise bunların spekülatif olduğunu bir sıfır atılması halinde olabileceğini söyledi. Ancak kesin rakamın henüz netleşmediğini söyledi. ve Pilot İller ile beraber ödenecek ücretler konusu yaklaşık bir birbuçuk ay süre zarfında çözülür ve sonucuda tüm halkımız ile paylaşırız dedi.

Projeye Kimler Başvurabilecek? Hangi illerde Uygulamaya Başlanacak?

Peki bu haktan nasıl faydalanılacak ve kimler başvurabilecek soruları geliyor tasarının genel hali oluşturulsada şimdilik son şekli verilmiş değil. Ancak pilot iller uygulamasına başlanacak iki il İzmir ve Bursa olacak bunlara ilave bir il daha eklenecek. İlk etapta başvuru şeklinde alınacak olan torununa bakan büyükanneye destek projesinde sık sık takipler yapılacak ve her başvuru kabul edilmeyecek. İlk etapta sadece 1000(bin) kişilik bir grubun başvurusu kabul edilecek ve daha sonra başvuru kabul miktarı arttırabilinecek. İlk deneme süresinin yaklaşık olarak 6 ay sürmesi bekleniyor. Projenin ise daha sonra genişletilmesi bekleniyor.

Son Güncelleme: 19.01.2017 01:07
Yorumlar

Google+'da Paylaş