03 Ocak 2017 Salı 14:58
Teog Sınav Sonuçları açıklandı mı 3 Ocak 2017? Teog sınavına İtiraz Süresi kaç gündür?
Teog sınav sonuçları açıklandı mı? Sınav sonuçlarını öğreneceğim internet adresi. Sınav sonuçlarına yapılacak itiraz süresi. İtiraz için parayı hangi bankaya yatırmalıyım. Sınava giren 1 milyon 200 kişinin sınav sonuçları sonunda açıklandı.

Tüm öğrencilerin merakla beklediği TEOG sınav sonuçları açıklandı. Yaklaşık olarak 1 milyon 200 bin öğrencinin girdiği sınav sonuçları uzun zamandan beri merakla bekleniyordu. Toplam Türkçe, matematik, fen bilimleri, inkilap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce ve din kültürü dersleri olmak üzeri 8 dersten öğrenciler sınava girmişlerdi.

Sınav sonuçlarını nasıl öğrenebilirim

Sınav sonuçlarını bekleyen öğrenci sayısı meb in açıkladığı rakamlar 1 milyon 190 bin 826 kişi oldu. Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenci ve veliler sınavın açıklandığı site olan https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine girerek sonuçlarını öğrenebilirler. Sonuçlarını öğrenecek olan öğrenciler daha önce mebden aldıkları kullanıcı adı ve şifreler ile e okul sistemine girerek sonuçlarına bakabilirler.

İtiraz için yapılacaklar

Teog sınav sonuçlarına bakan öğrenciler sınav sonuçlarının doğru olmadığı hükmüne varır ise buna itiraz edebilirler. Belirlenen itiraz süresi internette açıklanan sonuçların akabindeki 10(on) gündür. Bu on gün süre zarfında öğrenci ve veliler anlaşmalı bankalar olan ziraat bankası, vakıflar bankası ve halk bankalarının herhangi birisine başvurarak 20 tl yatıracak ve dilekçesini eklediği ve ödediği ücretin dekontuna kimlik numarasına ekli bir şekilde meb in ulaşım adresine ulaştırmak zorundadır. Zamanında yazılmayan itiraz dilekçeleri ve dekontsuz başvurular kabul edilmeyecek.

Son Güncelleme: 03.01.2017 15:03
Yorumlar

Google+'da Paylaş