09 Kasım 2016 Çarşamba 12:03
Telefon arıza kaydı nasıl verilir? Telekom arıza nasıl bildirilir?


Telefon arıza kaydı nasıl verilir? Telekom arıza nasıl bildirilir? konu hakkında detaylar burada.Telefon arızası sorunu ile karşı karşıya kalan vatandaşlar  Türk Telekom sabit hat kullanıyorlarsa bunu iki farklı yoldan bildirebilirler.

Arıza kaydı vermek için cep telefonunuzdan veya sabit numaradan 121 ‘ı tuşlayarak telesekreterin yönlendirmelerine  göre  telefon tuşlarına basılarak arıza kaydı verebilirsiniz. Arıza kaydınız  online olarak Türk Telekom’um  arıza kayıt sistemine tanıtılır. Türk Telekom ekibi  48 saat içinde arıza evinizdeyse evinize gelir arıza ilgili saha dolabında  veya dağıtım kutusunda ise ilgili lokasyonlardan  sorunu giderebilirler.

Telefon arıza kaydı  bıraktıktan sonra Türk Telekom  tarafından telesekreterin yönlendirmesi  ile tuşladığınız cep telefonu numarasına arıza ile ilgili durum mesajı  gelir. Size gönderilen mesajda telefon arızasının  kaynağı ve arızanın giderilip giderilmediği konusunda bilgilendirme yapılır.

Telefon arıza sorununu internetten de bildirmeniz mümkün. Bunun için  önce Türk Telekom online hizmet merkezinize  girmeniz gerekirAdres için tıklayın ve açılacak olan ekranda Arıza bildirimi oluşturma başlığı altındaki Arıza Tipi sekmesini tıklayınız .Telefonunuzda çevir   sesi alamıyorsanız  ekranda açılan linkte çevir sesi yok başlıklı sekmeyi seçin.Alarm cihazınızda arıza var ise Alarm cihazı arızası sekmesini seçin.

Telefonunuzun bir lcd ekranı var ise ve sizi arayanları göremiyorsanız Arayan numara bilgisi görünmüyor linkini seçin.Telefonunuzda ahizeyi kaldırdıktan sonra çevir sesi  birkaç saniye sonra geliyorsa Çevir sesi geç geliyor sekmesini seçiniz. Telefon arıza tipini seçtikten sonra  telefon numarası kısmına arızalı numarayı girin  kiminle irtibata geçilmesini istiyorsanız ad , soyad bilgilerini girin .Sizden istenen diğer bilgileri girdikten sonra alt kısımdaki güvenlik kodunu girin ve onay tuşuna basınız. Bu işlemleri yaptığınız takdirde  telefon arıza kaydınızı   oluşturmuş olursunuz.

Bunların dışında sabit veya cep telefonunuzdan 4441 444’ü arayarak müşteri hizmetlerine bağlanıp telefon  arızanızı  bildirebilirsiniz.
 

Yorumlar

Google+'da Paylaş