09 Şubat 2017 Perşembe 12:43
Taşeron İşçilerin Kadro Bekleyişi Ne Zaman Son Bulacak?Taşeron İşçi Haberleri
 Taşeron işçilerin kadro bekleyişi devam ederken 6 Şubat bakanlar kurulunda kararlar öncesi meclise bu konunun taşını taşınmayacak merak konusu oldu. Taşeron işçilerin her yeni dönemde olduğu gibi bu dönemde de umutla beklediği kadro yasası mecliste geri alınacak mı? İşte taşeron için son dakika haberleri...

6 Şubat Bakanlar Kurulu kararları için nefesler tutuldu. Ülkemizde bulunan yüzlerce Taşeron işçi kadro kasasının masaya yatırılıp yatırılmadığını merak ediyor. Taşeron işçilere kadro konusunda açıklama yapan Mehmet Müezzinoğlu taşerona 2017 yılında kadro verileceğini asıl işi yapan 720 bin taşerona reform paketi kapsamında kadro geleceğini söylemişti. Bakanlar Kurulu öncesinde Başbakan Yardımcısı hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş yaptığı açıklamada taşeronları heyecanlandırdı. Kadronun görüşülüp görüşülmeye merakla bekleniyor. Kamuda reform paketinde  taşeron işçileri de dahil edecek olmaları umut kaynağı oldu.

Anayasa değişikliği için halk oylaması ve referandum yapılacak olması nedeniyle kadro beklentisi de arttı. Referandum öncesinde kadroya geçmesi beklenen taşeron işçiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu sorunu çözeceğine inanıyor . Başbakan Binali Yıldırım'ın ise Emekliye promosyon müjdesi ve ardından taşerona kadro müjdesi vermesi beklentiler arasında yer alıyor. Bakalım taşeron işçiler 2017 yılında bekledikleri kadroya ulaşabilecekler mi ?

 

Son Güncelleme: 07.04.2017 21:31
Yorumlar

Google+'da Paylaş