01 Kasım 2016 Salı 21:42
Tapu Sorgulama - Tapu Parsel Sorgulama veya Kontrol Online Tapu Kadastro Bilgilendirme Sorgulama

Her geçen gün internet üzerinden yapabileceğimiz işlemlere bir yenisi ekleniyor. Artık online tapu sorgulama hizmetleri sayesinde internet ortamında tapu bilgilerimize de ulaşabiliyoruz. Bu sayede tapularımız için sorgulama ve doğrulama işlemleri yapabilmekteyiz.

Tapu bilgi sorgulama ve doğrulama işlemleri E-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Sorgulama işlemleri sayfasından tapu bilgisinin dışında, parsel, pafta, arazi ve benzeri gayrimenkul değerlerin sorgulaması da gerçekleştirilebilmektedir.

E devlet üzerinden sorgulama yapabilmeniz için öncelikle TC kimlik numarası ve e devlet şifresine ihtiyacınız olmaktadır. Eğer e devlet şifreniz yoksa 2 lira karşılığında ptt şubelerinden alabilirsiniz. Şifre aldıktan sonra turkiye.gov.tr internet adresine girerek sisteme giriş butonuna tıklayıp TC kimlik numaranızı ve e devlet şifresini yazmalısınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra e hizmetler bölümüne girerek arama kısmına tapu sorgulama yazarak aratırsanız karşınıza gelecek linke tıkladığınızda üzerinizde görünen gayrimenkullere ulaşabilirsiniz.

Son Güncelleme: 01.11.2016 22:45
Yorumlar

Google+'da Paylaş