04 Kasım 2016 Cuma 20:07
Taksitle Telefon Nasıl Alınır Kredili Tasitli Telefon Satışı Yapan Yerler

Yüksek özelliklere sahip telefon almak isteyenler fiyat konusunda bazı sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Bu yüzden telefonu taksitle alma yöntemini tercih ediyorlar taksitli telefon alma konusunda birçok yöntem bulunuyor. Banka kredisi ile telefon nasıl alınır taksitli telefon alırken neler yapılması gerekir gibi bir takım bilgileri sizler için sayfamızda hazırladık.

Taksit ile telefon alma işlemi 2013 yılında yasaklandı ülkemizde bir çok kişi tarafından seri olarak kullanılan cep telefonları alanında büyük bir pazar bulunuyor. Ancak nakit telefon almak kimi zaman bütçeyi zorlaya biliyor. Özellikle öğrenci ya da asgari ücretle çalışanlar taksitli telefon almak konusunda ısrarcı ve mecbur kalabiliyorlar .Aslında taksitle telefon almak oldukça kolay daha önce taksit yaparken vade farkı yok.Denizli'de telefon fiyatın üzerine vade farkı ekleniyor da şimdi ise biraz daha uzun yoldan işlem gerçekleştirebiliyor.

Turkcell Türk Telekom Avea ve Vodafone gibi telefon operatörleri taksit ile telefon vermektedirler .Bu durumda telefon operatörleri ne taksit yerine faturaya ek olarak ödeme yapıyorsunuz ama işlem tamamen taksitlendirme.

 Diğer yandan Evkur gibi bir çok mağazada senet karşılığında 24 aya kadar uzanan taksitle telefon satışı yapılmaktadır. Böyle mağazalarda basma ihtimali göz önüne alınarak itinalı alışveriş yapılmalıdır.

 Günümüzde yasaklanmasına rağmen taksitle telefon satan esnaflar da bu duruma bir çözüm getirmişler .Telefon satan mahalle esnafı taksitli telefon satmanın yolunun şu şekilde yerine getiriyorlar.Toplu kılıf satarak telefonu hediye olarak gösteriyorlar .Böylelikle kılıf fiyatına taksitle bölüyorlar ve siz de telefonu taksitle almış oluyorsunuz ,telefon tamamen garanti dışı oluyor.

Yorumlar

Google+'da Paylaş