30 Ekim 2016 Pazar 10:04
Şu anda saat kaç saatler geri mi alındı sorusu trend oldu





Şu anda saat kaç en çok merak edilen soru oldu. 30 Ekim sabahı Türkiye’de vatandaşlar saat karmaşası ile güne merhaba dediler. Bazı akıllı cihazlar saatleri otomatik olarak geri alması karışıklığa neden oldu.
 

Bilgisayarlar, akıllı cep telefonları otomatik olarak geri alması karışıklığa neden oldu. 30 Ekim gününün Pazar günü olması karışıklığı biraz engellese de günün en çok merak edilen sorusu saat kaç oldu.

Türkiye’de saatler geri alınmadı.

Merak edilen sorunun yanıtı Türkiye’de saatler geri alınmadı oldu. Pazar sabahı mesaisi ve işi olan bazı vatandaşlar akıllı cihazlarının azizliğine uğradı.

Kimi işletim sistemlerinin saatler ile ilgili Türkiye güncellemesi yapması gerekiyor. Windows işletim sistemine sahip olan vatandaşlar gerekli güncellemeleri gerçekleştirirse saat konusunda karışıklık yaşamayacaklardır.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu EPDK Bakanlar Kurulu kararı ile yaz saati uygulamasının yıl boyunca sürdürüleceğini duyurmuştu. Bakanlar Kurulu kararından; “Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla; bütün yurtta 27 Mart 2016 Pazar günü saat 03:00’ten itibaren bir saat ileri alınmak suretiyle başlatılan yaz saati uygulamasının, her yıl, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırılmıştır” açıklaması yapılmıştı.

Son Güncelleme: 30.10.2016 11:31
Yorumlar

Google+'da Paylaş