09 Kasım 2016 Çarşamba 20:08
SSK Hizmet Dökümü Sorgula,TC Kimlik no ile SSK Hizmet Dökümü Sorgula-2016

E devlet sistemini kullanarak artık uzun kuyruklarda beklemeden dosya takiplerinde vakit kaybetmeden kamu kuruluşlarına gitmeden anında internet üzerinden hizmet dökümü sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. e-devlet portalı hizmetleri tek bir sayfa üzerinden kişiye özel olarak vermektedir. Bu hizmetin kişiye özel olabilmesi için tc kimlik numarası ve e-devlet şifresi gerekmektedir.

SGK, insanların gelirleri göz önünde tutulmamaksızın, toplumun huzurunu ve refahını bozan sosyal tehlikelerden kaynaklanan zararlardan insan hakkı ve devlet görevi olarak primli veya primsiz sistemlerin kullanılması, en önemlisi de kişilerin doyal tehlikelere karşı olarak kurtarılma güvencesidir

SGK'nın resmi sitesinde yer alan hizmetler şunlardır: Mosip Bilgi Sistemi, Kesenek Bilgi Sistemi, Hak Sahipliği, E-Bildirge, E-Hizmetler, Sms Bilgilendirme, Evrak takip, Diğer Uygulamalar, Kart ile Prim Ödeme, Tıbbi Malzeme, E-Hastane, Hastanenini Seç Doktoruna Ulaş, E-optik ve E-Eczane. SGK'nın resmi sitesi üzerinden, SGK maaş bordrosu, 4B maaş hesaplama, SGK 4A rapor parası, SGK iş görememezlik sorgulama, SGK laboratuvar sonuçları, SGK hizmet dökümü alma, SGK 4C maaş hesaplama, SGK 4A maaş hesaplama, SGK intibak yasası sorgulama, SGK yetim aylığı sorgulama, SGK prim ödeme, SGK yurt dışı borçlanması sorgulaması, SGK borç ödeme, SGK gün sorgulama, SGK danışma hattı, SGK cenaze ödeneği, SGK evrak takibi, SGK 4C evrak takibi ve SGK e-hizmet gibi bir çok hizmetten faydalanabilirsiniz.

SSK-SGK Sorgulama İşlemlerinden Bazıları:

Sigorta Sorgulama: SSK-SGK sigorta sorgulama iki şekilde yapılır. Birincisi şifresiz SGK'nın resmi sitesi üzerinden E-SGK ile, ikincisi de E-Devlet sistemi ile SSK-SGK sigorta sorgulamadır. Şifresiz SSK-SGK sigorta sorgulama için bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfa da uyruk kısmını seçiniz ve sizden istenilen kimlik bilgilerini giriniz. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız. E-Devlet sistemi ile SSK-SGK sigorta sorgulama işleminiz için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. T.C. Kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

SSK-SGK Prim Sorgulama: SSK-SGK prim sorgulama iki şekilde yapılır. Birincisi şifresiz SGK'nın resmi sitesi üzerinden E-SGK ile, ikincisi de E-Devlet sistemi ile SSK-SGK prim sorgulamadır. Şifresiz SSK-SGK prim sorgulama için bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfa da uyruk kısmını seçiniz ve sizden istenilen kimlik bilgilerini giriniz. Girdiğini bilgilerden emin olduktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız. Açılan sayfada “Hizmet Bilgisi” daha sonra da “4A Hizmet Bilgisi” kısmına tıklayınız. E-Devlet sistemi ile SSK-SGK prim sorgulama işleminiz için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. T.C. Kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.      

SSK-SGK Maaş Sorgulama: SSK-SGK maaş sorgulama iki şekilde yapılır. Birincisi şifresiz SGK'nın resmi sitesi üzerinden E-SGK ile, ikincisi de E-Devlet sistemi ile SSK-SGK maaş sorgulamadır. Şifresiz SSK-SGK maaş sorgulama için bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfa da uyruk kısmını seçiniz ve sizden istenilen kimlik bilgilerini giriniz. Girdiğini bilgilerden emin olduktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayınız. Açılan sayfada “Emekli Aylık Bilgisi” daha sonra da “4A Emekli Aylık Bilgisi” kısmına tıklayınız. E-Devlet sistemi ile SSK-SGK maaş sorgulama işleminiz için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. T.C. Kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

SSK-SGK Gün Sorgulama: İnternet üzerinden SSK-SGK emeklilik gün sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bunun için bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfa da cinsiyetinizi, doğum tarihinizi, hizmete başlama tarihinizive SSK prim ödeme gün sayınızı giriniz. Hizmete başlama tarihinize stajlık ve çıraklık dönemi çalışmalarınız dahil değildir. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “GÖNDER” butonuna tıklayınız. SSK-SGK gün sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.

Yorumlar

Google+'da Paylaş