01 Aralık 2016 Perşembe 12:29
SSK Hizmet Dökümü Sorgula,SSK Hizmet Dökümü hakkında bilgi,TC Kimlik no ile SSK Hizmet Dökümü Sorgula-2017
Sosyal Güvenlik Kurumu  vatandaşlara online SSK Bağ_Kur sorgulama imkanı sunuyor. Bütün  Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) ve Bağkur mükellefleri SGK’nın sunmuş olduğu  bu online hizmetlerden 7 gün 24 saat yararlanabiliyorlar  .Online olarak  SSK Bağ-kur  sorgulama işlemleri SGK’nın e devlet üzerindeki uygulamaları aracılığı ile yapılabilmekte.Peki SSK Bağkur sorgulamaları ile hangi bilgilere erişim sağlanıyor? detaylar haberimizin devamında…

Teknolojinin hızla gelişmesi ile günlük hayatın her alanındaki ihtiyaçların karşılanması veyahut  işlemlerin daha kısa sürede  yapılabilmesi amacı ile  teknolojiyi  hayatımızın her alanında  kullanmaya başladık  .İnternet artık bireysel alan sınırları  haricinde kamu hizmetleri alanları içerisinde de etkin olarak kullanılmaya başlandı.

Bu kapsamda günümüzde internet üzerinden  SSK Bağkur sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilme fırsatı sunan  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) e-SGK ağı hizmet uygulamalarını faaliyete geçirdi  .İnternet olan her yerden  vatandaşların  sigortalılık ve emeklilik işlemleri gibi hususlarda internetin avantajlarından  faydalanabilmeleri amaçlanıyor.Vatandaşlar online SGK uygulamasını   7 gün 24 saat internet erişi olan her yerden  kullanabilirler.

SGK HİZMET DÖKÜMÜ detayları için  
SSK GÜN SORGULAMA detayları için 

Linkler bilgilendirme amaçlıdır.

SSK ve Bağkur mükellefleri,Sosyal Güvenlik kurumunun e-SGK hizmeti ile Bağkur   sorgulama işlemlerini  internete erişim sağladıkları her yerden günün hangi saatinde olursa olsun gerçekleştirebiliyorlar. Bu kapsamda vatandaşlar  sanal devlet portalı e-Devlet sistemini kullanıyorlar.

E-devlet sisteminden  SSK ve Bağkur sorgulamalarının yapılabilmesi için kişisel bilgilerin güvenirliği  nedeni ile öncelikle kimlik doğrulaması yapılması gerekiyor.e-Devlet ‘sisteme giriş’ penceresinde e-Devlet şifresi ile giriş seçeneği ile sistemde kimlik doğrulama yapılabilmekte . Vatandaşlar,SSKBağkur sorgulama işlemlerini, diğer kimlik doğrulama yöntemleri  olan  ,mobil imza,‘T.C. kimlik kartı’,‘e-imza’ ve ‘internet bankacılığı’ ile gerçekleştirebilirler.

Son Güncelleme: 01.12.2016 12:32
Yorumlar

Google+'da Paylaş