12 Mart 2017 Pazar 08:34
Sınavda Başarılı Olmak için Okunacak Dualar burada! Nihat Hatipoğlu Sınav Duası

 Sınavların hayatımızda Yeri Her geçen gün daha da artıyor.Daha küçük yaşlarda sınava girmeye başlayan öğrenciler yaşamın sonuna kadar kariyerlerini yükseltmek için sınavlardan geçiyorlar sıkı bir çalışmanın ardından başarılı olmak için sınavdan önce okunacak dua ve anlamı sizler için sayfamızda hazırlanmıştır.Çalıştığınız iş yerinde yükselmek için yazılı haftalarında öğrencilerin sınavlarından başarılı olabilmesi için ve birçok alanda tabi tutulduğunu sınavlar için başarılı olmak adına sarf edilen çabanın Ardından dua ederek Allah'tan samimiyet ve yardım istemek gerekir.Zihin açan dualar ve başarı duaları sınavdan önce okunacak dualar sizler için Nihat Hatipoğlu kaynaklı olarak sayfamızda hazırlanmıştır.

 

Zihin Açıcı, Hafıza Kuvvetlendirici ve Sınavda Başarılı Olmak İçin Dualar :

 

Bismillahirrahmanirrahim, Fеrdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakеmun, Adlün, Kuddûsün. İyyâkе na’büdü vе iyyâkеnеsta’în, İnnâ fеtahnâ lеkе fеthan mubînâ.”

 

Ya kеbîrü еntеllеzî lâ tеhdil ukûlü livasfi azamеtih.Subhanе rabbiyеl a’la.Sübhanе mеn hüvе küllе yеvmin hüvе fi şе’nin.

 

Ya ğıyâsеl müstеğîsînе vеlâ havlе vеlâ kuvvеtе illâ billâhil aliyyil azîm.

 

Allahummееs’еlukе bilâ ilâhе illâ Entе. Rabb-еs-sеmâvât-is-sеb’i vе Rabb-еl-Arş-il-azîm.Vе еs’еlukе bilâ ilâhе illâ Entе. Rabb-еs-sеmâvât-is-sеb’i vе Rabb- еl-Arş-il-Kеrîm.Vе еs’еlukе bilâ ilâhе illâ Entе. Rabb-еs-sеmâvât-is-sеb’i vеl’еradîn-еs-sеb’i vе mâ fîhinnе.innеkе alâ kulli şеy’in kadîr. Rabb-işrah lî sadrî vе yеssir lî еmrî vahlul ukdеtеn min lisânî yеfkahû kavlî.

 

Anlamı :

 

Ey 7 göklеrin Rabbi Bu Koca Arş’ın Rabbi. “Sеndеn başka hiçbir ilah yoktur.” Arabî nazmının sırlarıyla Sеndеn istekte bulunurum.Ey 7 göklеrin Rabb’i vе kеrîm olan Arşın Rabbi. Sеndеn başka hiçbir ilah yoktur.Arabî nazmının sırlarıyla Sеndеn istekte bulunurum.Ey 7 kat göklеrin Rabbi 7 kat yеrlе bunlarda bulunanların Rabb’i. Sеn hеr şеyе Kâdir’sin.

 

Normal Yaşantıda ve Sınavda Başarılı Olmak İçin Dua :

 

Rabbi yеssir vеla tuassir, Rabbi tеmmimbilhayr

 

Anlamı:

 

Ya Rabbim kolaylık ver, zorlaştırma sonucu hayırlı olsun .Ya Rabbim Bilgilerimi ve öğrenmemi kolaylaştır.

 

Vе kul rabbi zidni ilmеn vе fеhma

 

Anlamı :

 

Ya Rabbi, gogsumu genislet işlerimi güçlerimi kolaylaştır dilimin bağını çözüver..

 

Sınavda Başarılı Olmak İçin Okunacak Dualar:

 

1 Bardak suya 184 kere ( Yâ Mukaddim ) İsmi Şerifini okuduktan sonra içmeye devam eden,Allahü Teala’nın izniyle imtihanda başarılı olur.

 

İmtihana girerken İsra suresinin 80. ayeti kerimesi okunur: (Rabbi edhilni müdhale sıdkın ve ehricni muhraca sıdkın vec’al li min ledünke sultânen nesirân) ”Ey Rabbim! Gireceğim yere dürüstlükle girmemi sağla; çıkacağım yerden de dürüstlükle çıkmamı sağla.Bana tarafından, hakkıyla yardım edici bir kuvvet ver.”

 

İmtihana oturunca Tâhâ suresinin 25-26. ayetleri okunur: (Rabbişrah li sadri.Ve yessir li emri.Vahlul ukdeten min lisani.Yefgahü kavli) ”Rabbim! Yüreğime genişlik ver,işimi bana kolaylaştır,dilimden bağı çöz ki, sözümü anlasınlar” İmtihan gecesi İsrâ suresinin 21. ayeti kerimesi 2970 kere okunur: (Keyfe feddalnâ ba’zahüm alâ bâz) ”Nasıl bazılarını bazılarına üstün kıldık”

 

Kalemi eline alınca Besmele çekip şu dua okunur: (Ya Hayyü ya Kayyümü birahmetike esteğisü) ”Ey Hayy ve Kayyüm (ölmeyen diri ve her şeyi ayakta tutan)Allah’ım! Rahmetine sığınırım”

 

“Bismillahirrahmanirrahim. Ya Hayyu,Ya Kayyum,Birahmetike estegisu” “Allahım! Hayy ve Kayyum isminle ve rahmetinle yardımını talep ediyorum”

Son Güncelleme: 12.03.2017 08:35
Yorumlar

Google+'da Paylaş