04 Kasım 2016 Cuma 17:15
Sıkıntı Duası tesirli ve şiddetli dua ve anlamı!

Günlük hayat ve yaşam tarzlarımız bizleri bazen sıkıntıya strese sokabiliyor. Sıkınıtlı ve stresli günlerimizde istemeden de olsa çevremizdekileri kırabiliyor, geri dönülmesi imkansız hale gelen küslüklere maruz kalabiliyoruz. İnsanın sıkıntılı anlarında, sarılacak bir dalı olması en önemli unsurlardan bir tanesi elbette. İnsanız hatamız olabilir sıkıntılı dertli olabiliriz, makine değiliz ki bu duyguları yaşamayalım. İşte bu durumlardan kurtulmak rahatlamak için dular mevcut, sıkıntıdan kurtulmak için tesirli sıkıntı duasını bugün sizlerle paylaşacağız. Etkili ve şiddetli sıkıntı duası ile sizde derin bir nefes alacak ve için ferahlayacak.

Sıkıntı Duası ile sıkıntılardan kurtulabiliriz, en tesirli ve çok şiddetli sıkıntı duası okunuşu ve anlamını sizler için araştırdık. Allah bütün kardeşlerimize sıkıntısız günler geceler nasip etsin!

Hayatın içinde Kimi Zaman sıkıntılı psikolojik olarak ruhumuzun daraldığı zamanları yaşarız sıkıntılı zamanlarda kurtulabilmek için sunacağımız tek Liman Elbette ki Allah teâlâdır. Böyle zamanlarda Rabbimize El açıp yalvarmak ona halimize arz etmek ve ondan yardım dilemek en akıllıca iş olacaktır sıkıntıdan kurtulmak için nasıl dua edilir .Sıkıntı duası sizin için sayfamızı hazırlanmıştır.

Sıkıntılara Öncelikle sabretmek gerekmektedir .Çünkü sabır kurtuluşun anahtarıdır sabrederek çareler aranmalıdır.Manevi yönden de bir takım dualar okuyarak sıkıntıdan Kurtuluş yolları aranmalıdır.

Sıkıntı İçin Okunacak Dualar

İmam-ı Cafer Hazretleri sıkıntıya düşünce, okuduğu ve sıkıntıdan kurtulduğu dua;

''Ya uddeti ınde şiddeti, ve ya gavsi ınde kürbeti! Ührüsni bi-aynikelleti la tenamü vekfini birüknike ellezi la yüramü''

Anlamı: Sıkıntıda imdadıma yetişen, güçlükte desteğim, her an görüp gözeten Rabbim, beni muhafaza et, sonsuz kudretinle, bana yardım eyle!

Bir hadis-i şerif'de buyuruluyor ki:

İstiğfara devam edeni, Cenab-ı Allah her sıkıntıdan, üzüntüden, dertten, geçim sıkıntısından kurtararak rahata ulaştırır ve hiç beklemedi anda rızıklandırır.

''La havle ve la kuvvete illa billah'' bu dua 99 derde çare olur. Bu dertlerin en basiti ise sıkıntıdır.

Her gün sabah akşam alışkanlık haline getirilerek 7 defa '' Hasbiyallahü la ilahe illallahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim'' okuyarak dünya ve ahiret sıkıntılarından kurtulmak mümkün olur.

Her hangi bir sıkıntı karşısında '' Bismillahirrahmanirrahim vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim'' diyen kişiyi Cenab-ı Allah sıkıntı ve musibetlerden korur.

Sıkıntı yaşayan ve borçlu olan kimse '' Hasbünallah ve ni'mel-vekil'' desin.

''La іlahe іllallah kable küllі şey'іn, La іlahe іllallah ba'de küllі şey'іn, La іlahe іllallah yabka Rabbüna ve yefnі küllü şey'іn'' dіyen kişiyi Allah-u Teala sıkıntıdan kurtarır.

Sıkıntı içinde olan kişi cuma namazının ardından, İhlas, Felak ve Nas surelerini 7'şer kere okursa o hafta sıkıntı, bela ve kazalardan uzak kalır

Sıkıntı içinde olan kişi, La ilahe illallahülazim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-ilazim la ilahe illalahü Rabbüs- semavati ve Rabbül-Erdi Rabbül Arşil-Kerim'' desin.

Son Güncelleme: 04.11.2016 18:47
Yorumlar

Google+'da Paylaş