20 Ekim 2016 Perşembe 22:49
Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Şartları ve Başvurusu Nasıl Yapılır?
Sağlık Bakanlığı  2808 memur alacak. Başvuruların başlamasının ardından tercih kılavuzu yayınlandı.15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından pek çok kurumda olduğu gibi Sağlık Bakanlığından da  FETÖ mensubu  çok sayıda personel ihraç edilmişti.Bakanlık ihraç edilen kişilerin yerine yeni personeller alaraksağlık  hizmetlerin aksamamasını amaçlıyor.

Sağlık Bakanlığı personel alımı şartları nelerdir?

Personel alımında KPSS şartı aranmaktadır. Lise mezunları 2016 yılında gerçekleştirilen sınava göre atanacaklar. Ortaöğretim ve Önlisans mezunları da 2014 yılı KPSS puanına göre  atanacaklar.Sağlık bakanlığı personel alımı için başvurular  13 Ekim 2016 ila 19 Ekim 2016 tarihleri arasında  gerçekleştirilecek.Başvuru ücreti 15 TL’dir.


Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Şartları ve Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sağlık Bakanlığı hangi alanlara ne kadar memur alımı yapacak?


Lisans olarak:Biyolog,diyetisyen ,çocuk gelişimcisi ,hemşire,ebe ,fizyoterapist,iş ve uğraşı terapisti, psikolog ,odyolog,perfüzyonist, sağlık fizikçisi, sosyal çalışmacı ,veri hazırlama ve kontrol işletmeni ,bilgisayar işletmeni.Önlisans olarak: Sağlık teknisyeni, sağlık teknikeri ameliyat, sağlık teknikeri ağız diş sağlığı,sağlık teknikeri eczane, sağlık teknikeri diyaliz, sağlık teknikeri acil tıp teknikleri,sağlık teknikeri fizik tedavi, sağlık teknikeri odyometri, sağlık teknikeri patolojik anatomi, sağlık teknikeri laboratuvar, sağlık teknikeri röntgen ,sağlık teknikeri anestezi,sağlık teknikeri protez/ortez.Ortaöğretim olarak:Hemşire,sağlık memuru ortopedi,sağlık memuru diş,sağlık memuru röntgen ,sağlık memuru tıbbı sekreter,sağlık memuru çevre sağlığı  ,sağlık memuru anestezi.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş