02 Aralık 2016 Cuma 11:15
Sağlık Bakanlığı Personel Alımı-2017 Kaç Kadrolu Alınacak?
Kısa süre içerisinde yaşam merkezlerinin kurulacağını açıklayan Sağlık Bakanlığı buradaki personel ihtiyacını karşılamak üzere 20 bin Sağlık personeli alımının yapılacağı öğrenildi.

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda en fazla personel ihtiyacının olduğu kurumlardan bir tanesi de Sağlık Bakanlığı…Sağlık Bakanlığı bu personel açığını ortadan kaldırmak halka daha güzel ve kaliteli hizmet götürebilmek amacıyla her yıl olduğu gibi bu yılda 20 bin Sağlık personeli alacağını duyurdu. Sağlık Bakanlığında normal zamanlarda da personel ihtiyacı hiç azaltılamazken 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle binlerce sağlık personelinin de ihraç edilmesinden dolayı bakanlıkta açık giderek arttı.

Sağlık sektörünün giderek büyümesi de sağlık sektörüne olan yatırımın artmasına neden oldu. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı bir açıklama yaparak her 50 bin nüfusa bir yaşam merkezi kurulacağı ve herkese check-up yapılacağı açıklandı. Bu açıklamanın yanı sıra Haziran 2017 yılına kadar 9 bini hizmet alımı yöntemiyle olmak üzere toplam 20 bin personel alımı yapılarak ihtiyaç olan alanlarda istihdam edileceği belirtildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Yaşam Merkezlerinin açılması haberi halk arasında büyük bir sevince neden oldu. Özellikle küçük merkezlerde düşünülen bu yaşam merkezleri burada bulunan halkı daha çok sevindirmiş gözüküyor. Küçük merkezlerdeki yaşayanlara bir umut ışığı olan bu yaşam merkezlerinde görev yapmak üzere 20 bin sağlık personeli alınacak. 

Sağlık Bakanlığı henüz hangi pozisyona kaç personel alacağını açıklamadı ancak alınacak 20 bin sağlık personelinden 11 bininin memur olarak görev yapacağı düşünülmekte olup büyük kısmının hemşire ve ebelerden oluşması bekleniyor.

Öte yandan açılması planlanan yaşam merkezlerinin kurulması hakkında Sağlık Bakanlığından yakın zaman yeni bir açıklamanın yapılması beklenirken, ihalelerinde bir an önce yapılarak önümüzdeki yıla kadar farklı bölgelerde yaşam merkezlerinin açılması bekleniyor.

Son Güncelleme: 02.12.2016 11:18
Yorumlar

Google+'da Paylaş