29 Ekim 2016 Cumartesi 19:45
Sağlık Bakanlığı 4 bin 984 Sözleşmeli Personel Alacak. Başvuru Şartları
Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı konusunda merak ettiğiniz bilgileri ve daha fazlasını öğrenmek için sayfamızı takip edebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı her sene olduğu gibi bu senede binlerce sözleşmeli ve daimi personel alacak.Genel itibari ile personel alımları merkezi yerleştirme atamaları  şeklinde yapılsa da sağlık bakanlığı  yıl içerisinde  tespit edilen kadroların  doldurulması için bildiri hazırlamakta ve bu bildiriyi  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı vasıtası ile kamuoyuna duyurmaktadır.
15 Temmuz darbe girişimin ardından FETÖ’cülerin meslekten ihraç edilmeleri ile oluşan açığı bir an evvel kapatmak isteyen Sağlık Bakanlığı yeni personel alımı ilanları yayımlamayı sürdürüyor. Sağlık Bakanlığının 2016 yılının sonuna kadar 15 bin personel alımı yapacağı tahmin ediliyor. Bakanlık Ölçme ,Seçme  ve yerleştirme Merkezinin internet sitesinde 2016/7 ile yapılan  tercihler ile çok sayıda personel alımı yaptı. Bakanlık 2016/7 tercihleri ile  toplam 4 bin 984 lisans ,ön lisans ve lise mezunu sözleşmeli personel alımı yapacağına dair bir bildiri yayımladı.

Sağlık Bakanlığı yeni yayımladığı bildiri ile lise, önlisans  ve lisans mezunu toplam 4 bin 984 sözleşmeli personeli bünyesine katacağını duyurdu. Alımlar 2016/7 tercihleri ile gerçekleştirilecek. Tercihler Ölçme. Seçme  ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi ais.osym.gov.tr aracılığı ile yapılacak. Tercih tarihleri ise 28 Ekim 2016-3 Kasım 2016.Adaylar bu tarihler arasında başvuru yapabilecekler.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş