15 Aralık 2016 Perşembe 21:36
Reis-i Cumhur Milli Seferberlik dedi!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Milli Seferberlik ile ne demek istedi. Milli Seferberlik nedir? Sizler için araştırdık ve Reis'in bu sözle neyi kastettiğini haberimizde vermeye çalıştık.

MİLLİ SEFERBERLİK NEDİR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Milli dayanışma açısından bir çağrıdır, Milli dayanışma açısında atacağımız bir adımdır. Muhtarlar toplantısında söylediği bu sözün milli dayanışma anlamına geldiğini belirtti.

Memleketin, ekonomik, siyasi, askeri ve psikolojik güçlerinin birleştirilerek topyekün savaş hali ihtiyaçlarını karşılauyacak seviyeye getirilmesi anlamına gelmekte olup bir diğer değişle maddi ve manevi bütün kuvvetlerinin kaynaklarının savaş ihtiyaçlarına göre barış durumundan sefer durumuna geçirilmesidir. Sefer kelimesi sözlük anlamı olarak yolculuk ve savaşa gitme olarak açıklansa da Cumhurbaşkanın kastı bu değildi, Cumhurbaşkanı terör ile devlet olarak savaşmanın yetmediğini vatandaşında yardımına ihtiyaç duyduklarını ifade etmesi idi ve çağrının toplum tarafından hızlı bir şekilde algılanması ve tepki verilmesi için seçtiği " Milli Seferberlik" sözcüğü kısa zamanda vatandaşlar tarafından merak edildi. Cumhurbaşkanı'nın kullandığı bu kelime kısa zamanda hedefine ulaştı.

TEK YÜREK OLDUK

Şimdiki savaşlar Suriye'de olduğu gibi ya silahla ya da ülkemizde silahla başaramadıklarını psikolojik ve ekonomik yolla yapılmaya çalışmaktadırlar. Birinci Dünya savaşında başaramadıklarını yapmaya çalışan batı, yeni yollar ve yöntemler geliştirmeye başladı. Türkiye her zaman olduğu gibi bugünde kardeşlerinin, müslümanların yardımına koşmaya devam edecektir. Meshepçi polikalar ile Müslümanların öldürülmesine sebep olanların yeni hedef Türkiyedir. Ancak bizler Tek Yürek olursak, milli birlik ve dayanışma içinde olursak bu kazanan olacağız, Allah'ın izni ile..
Son Güncelleme: 15.12.2016 22:13
Yorumlar

Google+'da Paylaş