09 Ocak 2017 Pazartesi 10:14
Reina Teröristinin Kimliği Nasıl Tespit Edildi? Hangi Terör Örgütüne Mensup Çıktı?
Reina teröristinin kimliği nasıl tespit edildi? Hangi terör örgütüne mensup çıktı? 1 Ocak tarihinde yapılan terör eyleminini faili hala bulunamadı. Terörü gerçekleştiren kişi kimliğini nasıl gizledi? Terörist Eylemi gerçekleştirmeden önce olay yerinde keşif yapmış mı?

 1 Ocak 2017 de Reina isimli gece kulübüne saldıran teröristin kimliği uzun bir süre açıklanmamıştı. Daha sonra kimliğinin Abdulkadir Masharipov olduğu öğrenilen terörist nasıl tespit edildi. Terörist çok eğitimli ve özel olarak hazırlanmıştı. Yapacağı saldırı için daha önceden keşifler ve planlar yapmıştı. Yılbaşı gecesi Reina baskını yapması tesadüf değildi her şey önceden planlanmış bir olayın neticesi idi.

TERÖRİSTİN KİMLİĞİ NASIL TESPİT EDİLDİ?

Terörist daha önceden hazırlanıp planlar yaptığı için olay günü saldırı yaparken ne bir iz ne de bir görüntü bırakmıştı geriye. Yüzünde maske kullanan terörist eldiven kullandığı için de parmak izi analizi yapılamamıştı. Terörist makineli tüfeğinin seri numarasını bile silerek geriye hiçbir kanıt bırakmadığını düşünerek olay yerinden kaçmıştı.

HANGİ TERÖR ÖRGÜTÜNE MENSUP ÇIKTI?

Yapılan son incelemelerden sonra olay yerinde bulunan teröristin beresinde kalan saç ve tüy örneklerinden alınan neticede teröristin kimliği tespit edildi. Terörist DAEŞ örgütüne mensup Abdulkadir Masharipov dur. Masharipor uzun bir süre kimliğinin tespitini engelleyerek hala yakalanamamıştır. Ancak tüm aramalar devam etmektedir.

Son Güncelleme: 09.01.2017 10:19
Yorumlar

Google+'da Paylaş