27 Kasım 2016 Pazar 23:08
Regl döneminde ağrı kesici içmek zararlı mı?
 Kadınların özel günleri olan regl döneminde akıllara takılan bazı soruları sizler için cevaplıyoruz. Bu sorulardan bir tanesi de regl dönemindeyken ağrı kesici içmenin sakıncalı olup olmadığı sorusu. İşte haberin detayları..

 

Ülkemiz şuanda bilinçsiz ilaç kullanım sırasında ilk sırada yer alıyor. Uzmanlar ise kadınların regl dönemindeyken gelişi güzel ağrı kesici kullanmanın çok sağlıklı olmayacağını ve dikkatli olmak gerektiğini belirtiyor.

Kadınlar adet döneminde birden fazla ağrı kesici kullanabiliyor. Bu durum birden yan etkileri de olabilir. Dünyada en çok kullanılan ilaç türü olan ağrı kesici kullanılırken kesinlikle doktor tavsiyesi yönetiminde olması gerekiyor.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Uzman Prof. Dr. Melih Özel, “Doktorun verdiği bir tedavide ağrı kesici yan etki yapıyor diye ilacı kesmek doğru bir yaklaşım değil. Çünkü ağrı kesiciler, tedavide faydalı ilaçlardır. Böyle bir yaklaşımın yerine, doktor kontrolünde doz azaltılabilir, alternatif ilaçlara başvurulabilir” diyerek kadınları uyarıyor.

Son Güncelleme: 27.11.2016 23:17
Yorumlar

Google+'da Paylaş