22 Mart 2017 Çarşamba 19:01
Referandum Anketi Genar | Evet mi Hayır mı?

Bir dönüm noktasına doğru gidiyoruz mesele Evet ya da Hayır değil, mesele PKK'nın mı, DAEŞ'İn mi, Avrupa'nın mı kazanacağıdır. Referandum'da çıkacak sonuç kimin hangi tarafta olduğunu açıkça ortaya koyacaktır. Meseleye ülke ve millet menfaatleri bakış açısıyla bakmak aslında konuyu özetlemeye yetmektedir.  

Genar Araştırma Şirketi'nin yapmış olduğu "Referandum Anketi" saha araştırması yayınlandı. Referandumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bireysel oyunun %60 civarında olduğu görüldü.  Yapılan araştırmada dikkat çeken bir diğer husus ise vatandaşların referamduma desteğinin artış göstermesi idi, vatandaşların anayasa değişikliği referandumuna desteği %55 olarak belirlendi. 


MHP VE HDP TABANI NE DİYECEK?

Milliyetçi Haraket Partisi tabanını referanduma destek vereceği gelen bilgiler arasında Star'ın yapmış olduğu habere göre anket sonuçları MHP tabanının söylenen ve yazılanların aksine referanduma destek vereceği yönünde, ancak halen kafasına takılanları çözememiş ve bir takım çevrelerin etkisi altında kalarak referanduma hayır diyenlerin çıkacağıda belirtiliyor, MHP seçmeni arasından! HDP seçmenin ne yapacağı hala bilinmiyor, HDP tabanında sağ duyulu seçmenin Evet diyeceği belirtiliyor. HDP seçmeninin %4,5'i referanduma evet dieyecek!

CHP KAPALI KUTU

Mecliste hayır diyenler arasında yer alan CHP ve HDP yönetimi ve milletvekillerinin aksine CHP tabanından da referanduma destek geleceği belirtiliyor.  CHP seçmeninde %10 'ununun referanduma destek vereceği  belirtiliyor.

HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ AK PARTİ'DEN TAM DESTEK

Ak Parti seçmeni 15 yıldır doğru kararlar vermeye devam ediyor, yapılan referandum anketinde Ak Partili vatandaşların desteği %96'yı buluyor. 

 

ORC Referandum Anketi Sonuçları 2017

Andy-Ar Referandum Anket Sonuçları 2017

ANKETİMİZDE OY KULLANMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son Güncelleme: 22.03.2017 19:03
Yorumlar

Google+'da Paylaş