22 Mart 2017 Çarşamba 19:00
Referandum Anketi ─ Evet mi Hayır mı? ORC - MAK - GEZİCİ - SONAR |Ankete Katıl

Türkiye Rerefanduma gidiyor, değişen Hükümet Sistemi referanduma sunuluyor. Yapılacak 2017 Referandum öncesi anket firmaları çalışmalarına başladı. Başkanlık Sistemi gibi algılanan aslında Hükümet Sistemi değişikliği için değiştirlen anayasa maddelerinin referandum ile halka sorulmasından ibaret olan 2017 Referandumu hakkında aklınıza takılanlar, Referandum da neden evet demeliyim,  Evet desem ne olur gibi sorularınıza yanıtlar ve anket sonuçları..Değişimin adı: Hükümet Sistemi!

VATANDAŞIN AKLI İLE DALGA GEÇMEYİN!

Referandum bir rejim değişikliği değil, sistem değişikliğidir! Halka referandumu rejim değişikliği yapılacak gibi söylemlerle anlatmaya çalışanlar bu ülkeye ve milletin en büyük haksızlığı yapıyor. Referandum sonrasında “tek adam” diye bir şey olmayacak, bu da yanlış bilinenler arasında ilk sırada yer alıyor. 

CUMHURBAŞKANI “TEK ADAM” DEĞİL

Bazı çevreler tarafından Referandumdan Evet çıkarsa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın otomatik olarak tüm yetkileri devralacağı gibi söylemler ortaya atılmaktadır. Başta terör örgütleri ve yandaşlarının çok sıkça kullandığı bu ifadeleri feraset sahibi milletimiz çok iyi analiz etmektedir. Hükümet sistemi değişikliği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yapılmamaktadır. Bunu anlamak istemeyen darbeci zihniyetin kalıntıları ve FETÖ gibi bir şarlatanın uşaklığını yapan hainlerin milleti kandırma çabası da boşunadır!

HAKLIMIZ DOĞRU KARARI VERECEK!

Feraset sahibi halkımız referandum da doğru kararı verecektir, darbe girişimleri ve darbelerden sonra yapılan referandum gibi seçimlerde halkımız hep doğru kararı vermiş ve sorumluları sandığa gömmüştür. Değişen dünya düzeni ve ülkelerin gelecekleri için kendilerine yeni pozisyonlar belirlemesini zorunlu kılmıştır. Artan dış tehditler karşısında istikrar ve hızlı karar alma mekanizmasının düzgün çalışması için hükümet sisteminin değişmesi zaruri olmuştur. 

BALIK HAFIZALI DEĞİLİZ
 
Bir anayasa kitapçığının Cumhurbaşkanı tarafından başbakana fırlatılmasının nelere malolduğu milletin bir gecede nasıl aşağılandığı ve ciğeri beş para etmez yabancı para babalarına nasıl muhtaç hale getirildiği unutulmamalıdır.
 
VATANDAŞ BİLGİ SAHİBİ DEĞİL

Değişimin adı “Yeni Hükümet Sistemi” bazı çevreler tarafından bu değişim vatandaşa yanlış anlatılıyor. Vatandaşın tercihinin değişmesi için ”rejim değişiyor” , “ tek adam” geliyor şeklinde ifadeler kullanılıyor. Bunu yapanlar vatandaşın derdi ile dertlenen kişiler değil, üç maymunu oynayan iki yüzlü insanlar.
 

Referandum ile gerçekleşecek Hükümet Sistemi değişikliği ülkemize ne kazandır,  ne kaybettirir? Meselenin özü bu, vatandaş bunu anladığı zaman doğru kararı verecektir. Ülkemizin devamlılığı, istikrar ve hızlı karar alma mekanizmasının tesisi ile terörle daha kolay mücadele imkânı sunan Hükümet Sistemi değişikliği bizlere çok şey kazandıracak!  Değişen anayasa maddelerini çoğu insan bilmiyor ancak körü körüne de bazılarına inanarak hayır ya da evet demek doğru bir karar değil!
 
REFERANDUMDA NEDEN EVET YA DA HAYIR DEMELİYİM?
 
Referandumda değişecek olan,  Hükümet Sistemine karşı ön yargıların oldukça yüksek olduğu Ege, Akdeniz Trakya ve Doğu Bölgesinde yaşan vatandaşlarımızın kararı oldukça önemli, bu bölge illerimizde yaşan vatandaşlarımızın konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olması referandumda çıkacak sonucun daha farklı olmasını sağlayacaktır. Kararım evet ya da hayır demeden önce neden hayır ne den evet sorularını kendinize bir sorun, içinizde ufacık bir şüphe duyarsanız okuyun, araştırın bir başkasının aklı ve fikri ile kara vermeyin!
 
MESELE MEMLEKET MESELESİ
Referandum da siyaset yok, parti yok olmayacak, sadece ülke çıkarları için çalışan insanlar sahada olacak, eğer birileri bu işi siyasette dönüştürmek isterse on cevabını verin! 
 
EN BÜYÜK DESTEK KARADENİZ'DEN
Referanduma en büyük destek Karadeniz , İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgemizden. Referandum ile değişecek Hükümet Sistemine en büyük destek her zaman tercihleri ile ülkesine yön veren bölgelerimizden..

ANKETLER NE DİYOR?
 
Yapılış Tarihi: Anketi Yapan Firma Katılımcı Sayısı: Evet Hayır
10 - 11 Ocak 2017 ORC 2340 62 38
03 -10 Ocak 2017 OPTİMAR 2043 53.6 46.4
27 Aralık 2016 GEZİCİ - 42 58
01 - 25 Aralık 2016 SONAR 5000 48.7 51.3
26 - 27 Kasım 2016 A&G 3010 52.4 47.6

DİKKAT:
Yorumlarınızı Evet ya da Hayır şeklinde yapmayınız. Neden Evet, ya da Neden Hayır dediğinizi açıkça yazınız.. Basitçe yapılan bu yorumlar editörler tarafından onaylanmamaktadır..

ORC Referandum Anketi Sonuçları 2017

Andy-Ar Referandum Anket Sonuçları 2017

ANKETİMİZDE OY KULLANMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son Güncelleme: 22.03.2017 20:00
Yorumlar

Google+'da Paylaş