30 Ekim 2016 Pazar 22:59
POMEM 10 bin polis memuru merkezi sınav sonuçları ilan edildi


Emniyet Genel Müdürlüğünün resmi internet adresi üzerinden yapılan açıklama ile POMEM Merkezi sınav sonuçlarının açıklandığı ilan edildi.

10 bin polis memuru alımı için gerçekleştirilen sınavın neticeleri açıklandı. Sınava katılım gösteren adaylardan 10 bin kişi eğitim almaya hak kazandı. 10 bin adayın 9 binini erkek adaylar oluştururken bini ise kadın adaylardan oluşuyor.

Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet adresi olan pa.edu.tr adresi üzerinden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ve e-devlet şifreleri ile sonuçlara erişebilecekler.

Adaylara sonuçlar hakkında ayrıca bir yazılı tebligat yapılmayacağı duyuruldu. İnternet üzerinden açıklanan sonuçlar genel tebliğ olarak kabul edilecek.

Adayların intibak eğitimi ise 20 Kasım günü başlayacak. 20 Kasım 2016 saat 17.00’a kadar adaylar açıklanan POMEM’lerde hazır bulunmaları gerektiği açıklandı.

Sınavı kazanan adayların POMEM’e geçici kaydı esnasında eksik belge getirmiş olan yada intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan adayların yerine yedek adaylar çağrılacak.

Ayrıca intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile eğitim merkezinden ayrılan veya mevzuat gereği POMEM öğrencisi olamayacağı sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların da yerine puan sırasına göre yedek adayların çağrılacağı açıklandı.

Bir süredir gündemde yer alan 10 bin polis memuru öğrencisi için gerçekleştirilen sınavın neticelerine 30 Ekim akşamı itibari ile erişebilirsiniz.

Yorumlar

Google+'da Paylaş