04 Şubat 2017 Cumartesi 12:19
PÖH Sözlü Sınavları Ne Zaman?Sözlü Sınavlarında Neler Yapılıyor?
Özel harekat sözlü mülakat ne zaman yapılacağı, aralık ayının  son ayında başlayan fiziki yeterlilik mülakatlarının sonlanmasının ardından binlerce adayın merak ettiği konular arasında.Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev almak isteyenlerin beklediği, polis özel harekat sözlü mülakat tarihi, henüz açıklanmadı.

Mülakatlarını tamamlayan binlerce polis adayı merakla sözlü mülakatların ne zaman başlayacağını merak ediyor. Toplam 10 bin özel harekat polisi alımının yapıldı.Bu duyurunun ardından başvuruda bulunan birçok aday, 2016 yılının son ayları itibariyle fiziki yeterlilik mülakatı ile değerlendirilmeye başlandı. 300 bine yakın müracaatın gerçekleştiği özel harekat alımı başvurusunun ardından, 16 Ocak Pazartesi gününe kadar devam eden özel fiziki yeterlilik mülakatlarınınardından, başarılı olanlar sözlü mülakatlara girmeye hak kazanacak.

Sağlık testi ve parkur etabına tabii tutulan adaylar arasından, 50 saniye içerisinde parkur bitirenler sözlü mülakata katılma hakkı kazanacak. Sözlü mülakatta da başarılı olan adaylar, eğitime katılmak üzere ilgili eğitim merkezlerine gönderilecek. Normalde eğitimin 6 ay süreceği konusunda detaylara sahip olan adaylar, sahadaki ihtiyaç nedeniyle bu süreci biraz daha hızlı ve sıkıştırılmış bir şekilde geçirecek.Konuyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı, "10 bin polis alımı yapıldı, artı 10 bin özel harekât alımı yapılıyor.

Normalde bizim polislerimizin altı ay, yedi ay normal öğrenim zaman dilimleri vardır. Bir çalışma daha yaptık. Cumartesi ve pazarı da öğrenim günleri içerisine koyduk. İnşallah, 20 Martta yeni polislerimiz sahada olabilecek şekilde polis gücümüzü bir şekilde takviye etmek suretiyle öğrenim dönemini, zaman birimini biraz daha geriye çekip polis gücümüzü sahada biraz daha takviye eden bir anlayış ortaya koyduk." ifadelerinde bulundu.

Son Güncelleme: 04.02.2017 12:22
Yorumlar

Google+'da Paylaş