18 Eylül 2016 Pazar 18:38
PMYO Polis Olabilmek İçin YGS den Kaç Puan Almak Gerekiyor
PMYO başvuru sonuçları ne zaman açıklanıyor ?Polis Meslek Yüksek Okulu sınavına girmek isteyen ve polis olmak için can atan adaylar mülakat yerlerini ver hak ediyorlar .PMYO sonuçları Geçtiğimiz günlerde polis adayları için yapıldı .
Başvuruların sona ermesinin ardından sonuçları ne zaman açıklanacak ve mülakatın yani sözlü sınavı ne zaman yapılacak merak edilmeye başlandı .PMYO 2016 sınav yerleri mülakatı hakkında merak edilen detayları size için haberimizde hazırladık.
PMYO mülakat yerleri PMYO başvuru tarihi 2016-2017 eğitim öğretim dönemi için ne zaman olacak işte PMYO mülakat yerleri ve mülakat sınavı hakkında detaylar sizler için sayfamıza hazırlanmıştır.
PMYO 2016 sınav tarihi 13-24 Haziran tarihleri arasında olacak. PMYO POLİSLİK SINAVI - YGS BARAJ PUANI Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde ve Polis meslek yüksek okulunda eğitim görerek Polis olmak isteyen adayların başvuru yaptıkları PMYO giriş şartları ve başvuruları Emniyet Teşkilatı tarafından yapılan duyurular ile dönemler içerisinde yapılıyor. Yıl içerisinde yapılan başvuruları Emniyet teşkilatı resmi internet sitesi www.pa.edu.tr üzerinden yayınlanıyor.
. PMYO polis alımına ilişkin sınav takvimini Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecektir. PMYO polis alımı başvurularında, ygs puan türü baz alınmaktadır. Başvuru yapabilmek için YGS sınavından en az 270 puan almış olmak gerekir. YGS baraj puanının yükselip düşmesi ile ilgili henüz EGM tarafından yapılmış bir açıklama yok. 
 
Son Güncelleme: 30.09.2016 21:33
Yorumlar

Google+'da Paylaş