11 Aralık 2016 Pazar 20:58
Parliament Marlboro 2016 Zamlı Fiyatları Açıklandı 11 Aralık 2016 Sigara Zamları Güncel
Tiryakilere kötü haber gelmek üzere beklenen sigara fiyatları ne kadar olacak? İşte 2016 zamlı sigara fiyatları ve tahmini detaylı liste!

Sigara zam haberleri son dakika!
 Yeni yılda en çok merak edilen konuladan biride Sigara Zamları oldu. Sigaranın zararları insanlardan tarafından biliniyor, yinede içilmeye devam ediliyor. İnsanımız en çok  2016 Sigara fiyatları belli oldu mu, sigara fiyatları 2016 ne kadar olacak, Zamlı Sigara Fiyatları ne oldu, Zamlı sigara fiyatları marka marka açıklandı mı, Zam sonrası alkol ve sigara fiyatları nasıl şekillenecek diye merak ediyor! İşte alkol ve sigara zammı gibi merak edilen konularda hazırlamış olduğumuz haberimiz.

YENİ SİGARA FİYATLARI ARALIK 2016 GÜNCEL LİSTE NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Uzun süredir gündemden düşmeyen sigara fiyatlarında yine gündeme oturdu.  5 Aralık pazartesi firmaların yapacakları zam oranlarını açıklaması bekleniyor.  Yılbaşında yapılan zamdan sonra gelen ikinci zam ise resmi gazetenin 30.11.2016 tarih ve 2016/9567 sayılısında yayınlandı.  Fіrmaların zam oranlarını belіrlemesіnden sonra Sigara Fiyatları Güncel Liste'de netlik kazanmış olacak.  Türkiye'de tiryakilerin en çok tükettiği sigara markalarından  Winston, LM, Viceroy, Lark, Pall Mall, Kent, Bond, Muratti, Monte Carlo, Marlboro ve Parliament fiyatlarıda netlik kazanmış olacak.

Sigarayı bırakmak sanıldığının aksine çok kolay ve basittir, irademize sahip çıkarak bu illetten kısa zamanda kurtulabiliriz. Sigara efkar dağıtmıyor, sinirinizi geçirmiyor aksine sorunlarınızı ötelemenizi sağlıyor. Bu şekilde ötelemelerle kişi daha sonra daha büyük sorunlarda yaşayabiliyor.

SİGARA ZAMLARI NE KADAR OLACAK? PAKET BAŞINA KAÇ LİRA YANISAYACAK?
Aslında sigara ve alkol zamlarının ne olacağı araçlara yapılan ÖTV zammından sonra konuşulmaya başlamıştı.  Otomatik olarak gelen zam ile sigara fiyatlarıda dolaylı olarak artış gösterecek. Yasa nedeniyle otomatik olarak sigara ve alkole zam geleceği konuşulan bir konuydu. 2016 Yılında sigara ve alkol ürünleri otomatik olarak nispi vergi oranı 0,3246 kuruş oldu, bu rakama enflasyon farkıda eklenince pakat başına ortalama 1 ile 0,50 kuruş arasında bir fark yansıyacağı nelirtiliyor.

Sigarada asgari maktu vergi tutarları değişmedi ancak paket başına alınan maktu vergi tutarlarında artış oldu. Her bir dal sigara için alınan vergi artışı 7 kuruş olarak gerçekleşti ve böylece paket başına alınan 5,1 liralık vergi 6,5 liraya çıktı. Sigarada da artış yaklaşık yüzde 27,5 oldu.

SİGARANIN DALINA 7 KURUŞ ZAM

Paket başına alınan vergi arttı, ancak asgari maktu tutarı değişmedi. Zamdan sonra sigaranın dalına 7 kuruş zam gelmiş oldu. Bir paket sigaradan alınan vergi 5 lira 1 kuruştan, 6 lira 5 kuruşa çıktı. Sigarada vergi artışı yüzde27,5 oldu.

Tütün ve alkollü içeceklerde alınan Özel Tüketіm Vergіsі arttı, alkollü іçeceklerde %10 tütün ürünlerinde ise 27,5 oranında artış meydana geldi.

Alkollü ürünlerde % 3 - 5, tütün mamüllerinde ise % 5 - 6 artnası bekleniyor. Sigara fiyatlarının ortalama 50 kuruş artması bekleniyor.. Ancak son söz firmaların!

FİYATLAR AÇIKLANDI!

SİGARA FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ!
Son Güncelleme: 01.12.2016 18:19
Yorumlar

Google+'da Paylaş