Özel Nöbet Öğretmenleri nöbet ücreti alacak mı?
Okul öncesi özel eğitim öğretmenlerine nöbet ücreti ödenip ödenmemesi çok önemli bir konu olsa gerek. Ülke yanıp talan ediliyor. Doğuda öğretmenler kaçmış gitmiş öğrenciler ne halleri varsa görsünler demiş siz burada nöbet parası ödenecek mi ödenmeyecek mi tartışın.
Eğer bir çalışanın kim olursa olsun hak ettiği bir ücreti varsa verilmelidir. Ama bir ücret hak etmeden alınırsa nasıl olur bilinmez. Eğer bir meslekte çalışıyorsan bu mesleğin zorluklarını bilerek çalışmaya başlarsın ve işe başladıktan sonra vay bu iş çok ağırmış benim ücretim daha fazla olmalı diyemezsin. Her işte bir zorluk vardır.
Tabi ki özel eğitim öğretmenlerinin işi daha zor ama sizi bu işe zorla mı soktular. İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ nin ‘‘Öğretmenlerin nöbet görevi’’ başlıklı 44/2 maddesinde ‘‘Özel eğitim sınıfı öğretmenlerine boş geçen dersleri doldurma ve nöbet görevi verilmez. ’denilmektedir. Bu çok açık ve nettir. O halde tartışmaya gerek yoktur.
 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Özel eğitimci 2 ay önce

Kardeşim kanunun asıl içeriği o değil aslında.Bu öğretmenler nöbet tutamaz demiyor.Mesleğin gereği nöbet verilmesi sakıncalı anlamı var.Ayrıca bu öğretmenler zaten 7 saat sınıfta nöbet tutuyor.Jem zor hemde sıkıntılı.1 gün sen burada dur anlarsın.Bize bu ücret verilmeyi bırak,% 25 raflarda verilmeli. O kadar.......