19 Ocak 2017 Perşembe 21:10
Ölene Kadar The Night Of Uyarlaması mı? The Night Of Konusu Nedir?
 İlk bölümü geçen hafta yayınlanan Ölene kadar dizisi büyük ilgi gördü ve izleyenlerden tam not aldı. Dizinin başrolünde Engin Akyürek, Fahriye Evcen, Sarp Levendoğlu ve Gülcan Arslan gibi ünlü yıldızların rol aldığı yapım büyük ses getirdi. Konusu ve oyuncu kadrosu ile büyük beğeni kazanan Ölene kadar dizisi için yeni bir iddia ortaya atıldı.

ÖLENE KADAR THE NİGHT OF UYARLAMASI MI?

Ölene Kadar dizisinin başka bir diziden uyarlama olduğu iddia edildi. Yapılan iddiaya göre Ölene Kadar dizisi ABD’de yayınlanan The Night Of dizisinden uyarlama olduğu söylendi. Bu iddia üzerine dizinin senarist ve yazarı Elif Usman Ergüden’den tepki ve açıklama geldi. Elif Usman Ergüden yaptığı açıklamada bahsi geçen dizinin kendi yazdığı dizi ile ortak noktası bile bulunmadığını tek ortak noktasının ise 2 başrol oyuncusununda suçsuz yere hapse girmiş olması dedi.

ÖLENE KADAR THE NİGHT OF BENZER ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Elif Usman Ergüden dizinin senaryosunun 2014 yılında yazıldığını ancak çeşitli nedenlerden dolayı projeyi gerçekleştiremediklerini daha sonra ise proje ve senaryoya son şeklinin verilerek isminin değiştirildiğini söyledi. Son yapılan rütuşlarla dizinin adının Ölene Kadar olarak değiştirildiğini anlattı. Herkesin senaryoyu bilmeden ve okumadan yorum yaptığını söyleyen Senarist Bahsi geçen The Night of dizisinin uyarlamasını yapmadıklarını açıkladı. Bu senaryoya uzunca bir süredir çok emek verdiklerini anlatan Elif Usman Ergüden sadece bir bölümü izleyip te bir kanıya varmanın doğru olmadığını söyledi.

THE NİGHT OF KONUSU NEDİR?


Amerikada yayınlanan The Night Of Konusu suçsuz yere hapiste olduğunu iddia eden zanlı ile avukatının beraber giriştiği mücadeleyi konu alıyor. Dizinin Amerikanın New York eyaletinde geçmesi büyük dikkatleri çekmişti. Polisiye-Gerilim ve Polisiye-Dram türü olan dizi ABD'de toplam 8 bölüm yayınlanarak mini dizi olma özelliği vardır.

Son Güncelleme: 16.01.2017 22:33
Yorumlar

Google+'da Paylaş