21 Ocak 2017 Cumartesi 11:44
Okullar ne zaman kapanacak? Yaz Tatili ne zaman başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı 15 tatil ne zaman başlıyor sorusunun cevabını yayınladığı takvim üzerinden açıkladı. Ülke genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle 15 günlük tatilin ertelenecek yönünde çıkan haberler durumu öğrenci ve öğretmenler 15 tatili ne zaman başlıyor, kaç gün sürecek sorusunun cevabını arıyor .İşte sizler için 2017 sömestr tatili başlangıcı ve bitişi hakkında gerçek bilgiler  sayfamız üzerinden aktarılmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın her yıl yayınlamış olduğu takvimde tatil günleri başlangıç ve bitiş tarihleri yer almaktadır. Ancak bu yıl yoğun kar nedeniyle çok sıkı kar tatili yapılması ve bunun sonucunda telafi eğitimi verileceği konusunda çıkan haberler akılları karıştırdı. Bakanlık tarafından her ne kadar böyle bir açıklama yapılmasa da insanların akılları karıştı. Peki sömestr tatilinde herhangi bir değişiklik olacak mı sömestr tatili kaç gün olacak İkinci dönem ne zaman başlıyor işte bu soruların yanıtı.

Milli Eğitim Bakanlığı 20 Ocak tarihinde okullar yarıyıl sömestr tatiline girecek karnelerini alarak yarıyıl tatiline başlayacak olan öğrenciler 6 Şubat tarihinde ikinci döneme start verecekler. 15 tatil süresinde yapılacak tatili okul kapanma döneminde Haziran ayında ya da okul açılma Eylül döneminde fazladan okula giderek kapatılması muhtemel görünmektedir. Bunları düşünerek bu konuda bir karar verilmesi gerekmektedir. Çünkü öğrenciler Haziran ayında sıcaktan okula gitmekte zaten zorlanmaktadır. Ara tatil 1 aya çıkarsa Haziran ayına eklenen 15 gün öğrenciler için sıcakta okula gitme anlamına gelecektir.

Bu tatil konusunda bir değişiklik olursa sadece Milli Eğitim Bakanlığının açıklamaları dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

Yorumlar

Google+'da Paylaş