09 Ocak 2017 Pazartesi 17:56
Niğde'de okullar kar tatili olacak mı? Niğde Valiliğinden Açıklama Yapıldı 10 Ocak 2017 Salı
10 Ocak 2017 Salı günü Niğdede okullar tatil mi? Niğde Valiliğinden açıklama yapıldımı herkes tarafından merak ediliyor. tüm herkes soruların cevabını merak ederken sizler için hazırladığımız haberde sorularınızın cevabını yanıtlamaya çalıştık. Niğde valiliğinden beklenen açıklama ne zaman yapılacak? 

10 OCAK SALI NİĞDEDE OKULLAR TATİL Mİ? VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI MI?

Niğde valiliğinden yapılan son dakika açıklamasında 9 Ocak Pazartesi gününden itibaren eğitime 1 (bir) gün ara verildi hamile ve engelli personelinde izinli sayılacağı bildirildi

Meteoroloji müdürlüğünün açıkladığı kar yağışı 7 Ocak 2017 cumartesi akşam saatlerinden itibaren Niğde de etkisini göstermeye başladı. ve halen yağmaya devam ediyor. Meteoroloji müdürlüğünden yapılan açıklamaya görede 10 Ocak 2017 tarihine kadar kar yağışı aralıklarla devam edecek. şimdi herkes haftanın ilk mesai günü olan 9 Ocak 2017 Pazartesi günü okullarda kar tatili olacak mı diye merak ediliyordu. Genelde kar yağışlarında valilik açıklama yaparak niğde genelinde okulları tatil yapıyor yapılan son dakika açıklaması ile okullar 9 Ocak Pazartesi tatil edildi.

Şimdi gözler Niğde Valiliği tarafından yapılacak açıklamada herkes yapılacak açıkalamayı bekliyor şuana kadar bir açıklama yapılmış değil büyük ihtimalle kar yağışının beklenen gibi olması halinde 9 Ocak 2017 Pazartesi okulların Kar tatili olması bekleniyor. Geçen haftada büyük bir kar yağışı olmuş ve valilik açıklama yaparak eğitime ara verildiğini söylemiştir. Özellikle çocuklar ailelerine sürekli sormakta ve yarın okullar tatilmi diye açıklama beklemektedir. Niğde valiliğinden resmi bir açıklama yapılmadı ancak resmi bir açıklama yapıldığı takdirde haberimiz güncellenecek ve gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

10.01.2017

Haftaya kar yağışı ile başlayan illerde kar yaağışı bazı bölgelerde etkisini kaybetse de aralıklarla kar yağışı devam edecek. Hatfanın ikinci günü kar yağışından etkilenecek iller arasında İzmir Aydın ve Manisa geliyor. Gece başlayacak kar yağışı sabah saatlerinde yer yer 10 cm bulması bekleniyor. Sabah başlayan kar yağışı öğleden sonra ise karla karışık yağmur şeklinde kendini gösterecek..


KAR YAĞIŞI SON DURUM

Kar yağışları devam ediyor. Konya'nın güneyinde de etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle don uyarısı yapıldı. Kar yağışının yoğunlaşmasının ardından kar kalınlığının 20 cm ve üzerinde olması bekleniyor. Antalya - Konya kara yolu başta olmak üzere ulaşımda aksamalar meydana geleceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve Don yine dikkat edilmesi gereken diğer olumsuz unsurlar arasında..

Yalova, Eskişehir, Kütahya ve Bilecik'te de kent merkezleri dahil ilçlerde kar yağışından etkilenmiş durumda!

Kar Tatili Yapılan İller ve İlçeler için TIKLAYINIZ
Son Güncelleme: 22.03.2017 15:11
Yorumlar

Google+'da Paylaş