18 Kasım 2016 Cuma 20:31
Muhteşem Yüzyıl Murat kimdir Metin Akdülger biyografisi
Geçtiğimiz sezonun yıldızlarından olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde heyecan kaldığı yerden devam ediyor! Bu sezon itibariyle diziye dahil olan ve Sultan Murad karakterini canlandıran Metin Akdülger ile ilgili bilgiler sizlerle..
 
Yeni sezon ilk bölümü ile 18 Kasım Cuma akşamı ekranlarda olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi bu sezon da oldukça iddialı diyebiliriz. Dizinin başrol oyuncuları arasında yer alan ve Sultan Murad karakterini canlandıran Metin Akdülger ile ilgili merak edilenleri hazırladık.
Star Tv’de yayınlanan Medcezir dizisinde Orkun karakteri ile çıkış yakalayan Akdülger daha önce Anneler ve Analar dizisinde de rol almıştır.

Metin Akdülger kimdir?
Metin Akdülger 1 Ocak 1988 tarihinde dünyaya gelmiştir. Bursa’da dünyaya gelen Akdülger Koç Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler bölümünde eğitim öğretim hayatına devam etmektedir. Üniversite üçüncü sınıftayken Yıldız Kenter’den oyunculuk eğitimleri başlayan Metin Akdülger ardından da özel olarak verilen tüm oyuncu derslerini alır.

Ahmet Küçükkaya’nın Bensiz isimli sinema filminde rol alan Metin Akdülger Necip adlı karakteri canlandırır ve canlandırdığı karakter için de bir sene çalışmıştır. 
İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Festivaşde Vladimir Nobokov’un romanından esinlenerek bir insan incelemesini oynayan Metin Akdülger bir dönem Star Tv ekranlarında yayınlanan Medcezir dizisi ile büyük çıkış yakalar. Metin Akdülger Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Sultan Murad karakterini canlandırmaktadır.
 
Son Güncelleme: 18.11.2016 22:31
Yorumlar

Google+'da Paylaş