14 Kasım 2016 Pazartesi 11:32
Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan Kanal  Değiştirdi,Fox TV Kösem Sultan Yayın Tarihi

Fox TV ekranlarında izlenme rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl Kösem hangi tarihte başlayacak merak konusu oldu.Nurgül Yeşilçay ve Metin akdülgerin başrollerinde rol aldığı Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi Fox TV ekranlarında yayınlanacak yeni sezon bölümleri heyecan ve merak içerisinde beklenen Osmanlı dizisi olarak karşımıza çıkan Kösem Sultan'ın hayatının işleneceği Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi hakkında merak edilen detayları sizde için sayfamızda paylaştık.

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin ne zaman yayınlanacağı diziyi yakından takip eden izleyicileri tarafından Muhteşem Yüzyıl dizisinin 14 Kasım günü izleyici karşısına çıkacağı açıklaması geldi.Türkiye'nin dışında dünyanın pek çok ülkesinde büyük bir hayran kitlesi ile izlenme rekorları kıran Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi dev kadrosu ile yeni sezon bölümlerinde izleyiciye ekran başına kilitlemeye hazırlanıyor .

Yapımını TIMS Productions'ın, yapımcılığını Timur Savcı'nın yaptığı; “Muhteşem Yüzyıl Kösem” hanedanın en güçlü kadın figürü Kösem Sultan ile Osmanlı tarihine damga vuran oğlu “IV. Murad”ın zorlu mücadelesi, yeni sezonda FOX’ta izleyicisiyle buluşacak.

Yayınlandığı ilk günden itibaren adından sıkça bahsettiren Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi yeni sezon bölümleri ile karşımıza dev kadrosu ile hazırlanıyor.Nurgül Yeşilçay başrol oyunculuğunu üstlendiği dizide ünlü oyuncu tüm düşmanlarını alt ederek elde ettiği kadın saltanatının yanısıra dünyaya diz çöktüren bir Sultan olan Kösem karakteri ile izleyici karşısına çıkıyor .Başrolde kendisine eşlik eden Metin Akdülger ise Kösem'in iktidarı ele alma isteğinin de olan oğlu dördüncü Murat olarak karşımıza çıkacak .

Senaryosunu Yılmaz Şahin’in kaleme aldığı, yönetmenliğini Çağatay Tosun’un üstlendiği “Muhteşem Yüzyıl Kösem”, "Devlet-i Aliyye" ile nikahlı Kösem Sultan ile oğlu Murad’ın savaşını konu aldığı yeni sezonunda Osmanlı'nın tarihinde yepyeni bir perde açacak.  Annesi Kösem Sultan'ın gölgesinde sembolik bir padişah olarak geçen çocukluğunun ardından, devletin dizginlerini sertçe eline almaya girişen IV. Murad, Osmanlı'nın altın çağını yaşatan padişahlarla benzerlik gösteren kudreti ile halkın övgüsüyle karşılanırken, düşmanlarının ise korkulu rüyası olacaktır.

Yorumlar

Google+'da Paylaş