30 Aralık 2016 Cuma 23:36
Muhteşem Yüzyıl Kösem Şehzade Kasım ölecek mi tarihteki ölümü
 Fox Tv ekranlarının sevilen dizileri arasında yer alan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde heyecan devam ediyor. Dizinin önemli karakterleri arasında yer alan Şehzade Kasım ölecek mi sorusunun cevabı ile ilgili bilgiler sizlerle!

 

Cuma akşamlarına damga vuran dizilerden Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde akıbeti en çok merak edilen isimlerden bir tanesi de Şehzade Kasım oldu.  I.Ahmed’in Kösem Sultan’dan doğma şehzadesi olan Şehzade Kasım 1638 yılında Bağdat Seferi’nin arefesinde boğdurularak öldürülmüştür.

Son bölüm özeti:

Sultan Murad Farya’nın evlenme isteğini öğrenir Farya ise bu konuda ciddi olduğunu ve hayatında başka kadın olmasını istemediğini söyler. Sultan Murad Farya’nın bu restinden sonra şaşkına döner ve ne cevap vereceği ise merak konusu olur.

Hamamda ölümle burun buruna gelen Gülbahar Sultan ise cariyeyi nereye sakladığını söylemez. Bu gelişmenin ardından çaresiz kalan Kösem Sultan teklifi kabul etmek zorunda kalır.

Atike Sultan’ın Silahdar’a olan aşkını öğrenen Gevherhan Sultan ise Silahdar’a hesap sorar. Kalbinde başka biri olduğunu söyleyen Silahdar’ın kime aşık olduğunu öğrenmek isteyen Atike Sultan ise bunun peşine düşer.

Kösem Sultan Farya’nın hamile kalmaması için önemlini alır. Farya ise Kösem ile yüzleşir. Farya’nın ehlileşmeyeceğini düşünen Kösem Sultan ise sorunu kökten halletme kararı alır.

Son Güncelleme: 30.12.2016 23:44
Yorumlar

Google+'da Paylaş