16 Aralık 2016 Cuma 21:01
Muhteşem Yüzyıl Kösem Murat Han kimdir gerçek adı? (IV.Murat) Nasıl Öldü-1


Ülkemizde çok seyredilen dönem dizilerinden birisi olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde yer alan Metin Akdülger Murat Han yada bir başka diyişle IV.Murat karakterine hayat vermektedir.

Metin Akdülger kimdir kaç yaşında?

Bursa’da göçmen bir ailenin evladı olarak dünyaya gelen Metin Akgülder, 1988 doğumludur. 2006 yılında Metin Akgülder, Koç Üniversitesinde Uluslar arası İlişkiler bölümünü okumaya başlamıştır.

2010 senesinde Seni Aptal Romeo isimli tiyatro oyunuyla kariyerine ilk adımını atmış olan Metin Akdülger 2011 yılında bölümünden mezun olmuştur. 2011 senesinde Metin Akdülger, ilk sinema deneyimini yaşamıştır.

Metin Akdülger kariyerindeki çıkışı 2013 senesinde Medcezir dizisi ile yakalamıştır. Dizide canlandırdığı Orkun karakteri ile dikkatleri üzerine çeken Metin Akdülger 2016 – 2017 sezoununda Muhteşem Yüzyıl Kösem isimli dönem dizisinde Sultan 4.Murad olarak yer almaktadır.

FOX TV ekranlarında yer alan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde 4.Murat karakterine hayat veren Metin Akdülger oyunculuk performansı ile takdir toplamaktadır.

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde IV.Murat karakteri Kösem Sultan’ın gölgesinde bir padişah olarak geçen çocukluğunun ardından devletin dizginlerini eline çok sert bir şekilde almış otoriter bir padişah olarak dizide işleniyor.

Metin Akdülger dizideki performansı ile çok geniş bir hayran kitlesine erişmeyi başardı.

Son Güncelleme: 25.11.2016 21:57
Yorumlar

Google+'da Paylaş