18 Kasım 2016 Cuma 22:40
Muhteşem Yüzyıl Kösem 2.bölüm fragmanı çıktı mı 25 Kasım Cuma yeni  bölüm
Türk televizyonlarının sevilen dizilerinden olan Muhteşem Yüzyıl Kösem geçtiğimiz sezonun ardından ikinci sezonuyla yeni kanalı Fox Tv’de sevenlerinin karşısına çıktı. Dizinin yeni sezon ilk bölümü 18 Kasım Cuma akşamı ekranlarda oldu. İşte detaylar..
 
Geçtiğimiz sezonun en çok takip edilen dizilerinden bir tanesi olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisini bu sezon Fox Tv’den takip etmeye devam edeceğiz. Bu sezon itibariyle oyuncu kadrosunda Nurgül Yeşilçay, Metin Akdülger gibi isimlerin yer aldığı Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi 1.bölüm ile 18 Kasım Cuma akşamı ekranlarda oldu.

1.bölüm özeti
Saltanat kabinesi Kösem Sultan imparator oğlu Sultan IV.Murad adına yönetmeye devam eder. Sultan Murad ise salatanı devralıp söz sahibinin kendisi olmasını ister. Hainler ise buna isyanla karşılık verir.

Ülke devletin içine giren hainler yüzünden karışmıştır. Osmanlı bir felaketin eşiğine doğru sürüklenmeye devam edere. Sultan Murad ise yeni kararlar almıştır.
Osmanlı tarihinin ilk iktidar savaşında anne ile oğul karşı karşıya gelir. Macar Prensesi Faria Bethlen de amcasının gasp ettiği tahtı geri almak için Sultan Murad’dan yardım ister. Prenses büyük bir sırrı da beraberinde getirir. Sultan Murad’a aşık olacağını ve ona evlatlar vereceğini bilmemektedir.

Eski ihtişama kavuşmak için var gücüyle çalışan Sultan Murad Bağdad ve Revan’ın fethi ile büyük zaferlerin mimarı olacak ancak aynı zamanda kardeşlerinin ölümüne hükmetmek zorunda kalacaktır.
 
Son Güncelleme: 18.11.2016 23:57
Yorumlar

Google+'da Paylaş