24 Ocak 2017 Salı 12:17
Motorlu Taşıtlar Vergisi İlk Taksit Günü Son Gün Ne Zaman?

Araç sahiplerinin merakla beklediği haber geldi. 2017 Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarları açıklandı. Motorlu Taşıtlar Vergisi 1. Taksit Ödeme Dönemi başladı ve bitti.  Araç sahipleri Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerini bankaların internet şubelerinden ve GİB aracılığıyla kredi kartı ile yapabilecek.Milyonlarca araç sahibi Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) son ödeme gününü bekliyordu.Bekleyiş artık son buldu. Sorular cevap buldu. Peki 2017 MTV rakamları ne kadar oldu? MTV Son ödemesi MTV sorgulama, MTV hesaplama gibi tüm soruların cevabı şöyle;

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ilk taksit ödemesinde son günü 2017 MTV rakamları ; Trafiğe kayıtlı her araç sahibi için MTV ödemeleri, Ocak ve Temmuz olmak üzere iki taksit halinde ödenecek.

 2017 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisinin (MTV) 1. taksit ödeme tarihi, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. MTV ilk taksit ödemesi 1 Ocak 2017 tarihinde başladı. Vergi ödemek için son tarih 31 Ocak. 2017 yılı motorlu taşıtlar vergisi (MTV) rakamları da şu adreste:

Otomobil, kaptıkaçtı araçlar , arazi taşıtları ve benzerleri ile motosikletler, bu taşıtlar dışında kalan motorlu kara taşıtları, uçak ve helikopterler gibi araç türleri, MTV ödemelerinden sorumlu tutulacak. Ödemeler araç türüne göre farklılık göstermekte.

MTV ÖDEMELERİ SEÇENEKLERİ NASIL?

Araç sahipleri MTV yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu veya MTV’yi tahsile yetkili diğer Vergi Dairesi Müdürlüklerine başvurarak  yapabilirler.
Anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya banka şubelerine başvurarakyapılabilir.Başkanlığımız resmi internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümüne 02:00 - 22:00 saatleri arasında giriş yaparak kredi kartı ve banka kartı ile GİB Mobil uygulamasını kullanarak kolay ve güvenilir bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Yorumlar

Google+'da Paylaş