30 Ocak 2017 Pazartesi 10:38
Microsoft 700 Çalışanayla Daha Yollarını Ayırıyor
Ekonomik olarak iyi günler geçirmeyen dünyanın tanınmış en büyük teknoloji üretim şirketlerinden Migrosoft kötü gidişatı tekrar olumlu hale döndürmek ve üretimde tekrar seri bir duruma gelmek amacıyla strateji değişikliğine gittiğini ve strateji değişikliği nedeniyle yaklaşık 3000 kişinin işine son vereceğini duyurmuştu. 
Bu strateji değişikliği nedeniyle ortaya koyduğu planı uygulamaya koyan Migrosoft, bu kapsamda 2000'e yakın kişinin işine son veren şirket önümüzdeki hafta itibariyle 700 kişinin daha işine son vereceğini duyurdu. Şirketin böyle bir adım atmasıyla birlikte Microsoft hedeflediği işten çıkarma rakamlarına ulaşmış olacak ve yeni stratejisine yönelik olarak yaklaşık 1600 kişi işe alacak yani şirketin istihdam sayısında 1400 kişiye yakın azalma gözlenecek. Öte yandan işsiz bırakılan kişilerin mevki ve geleceğini nasıl şekillendirebileceğine ilişkin bir bilgi ise şu ana kadar açıklanmadı.
Ortada dolaşan bilgilere göre teknoloji devi Migrosoft’un mobil pazarda beklediği başarıyı bir türlü elde edemediği ve buna bağlı olarak elektronik pazarından vazgeçtiği o nedenle işten çıkarmalarında ağırlıklı bir şekilde mobil departmanında yaşandığı ifade edilirken işe alınacak olan yeni personellerin de kurumsala yönelik çalışmalar ve bulut sistemleri içerisinde alındığı şirketin böyle bir personel alım ve çıkarımı yaparak dışarıya karşı kaybettiği imajı ve içerde de eski fazlaca yapmış olduğu üretimi tekrar gerçekleştirmek istediği şeklinde yorumlandı.

Son Güncelleme: 30.01.2017 10:43
Yorumlar

Google+'da Paylaş