12 Aralık 2016 Pazartesi 10:03
Memur Emeklisi İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?Haksızlık Giderilecek mi?
 Ülkemizde bulunan binlerce memur emeklisine sevindiren haber hükümet tarafından yapılan yeni düzenlemeler sayesinde 30 yıldan fazla çalışan fakat 30 yıl üzerinden emeklilik ikramiyesi alanlara yapılan haksızlık için yapılacak son düzenlemelerin ardından bu haksızlık ortadan kaldırılmış olacak ikramiye farkları ödenecek.

Emeklilerin mağdur olduğu ikramiye farkları hakkında hükümet el attı. Mağdur olan emeklilere yönelik düzenlemeler için ikramiye alacak olan vatandaşlara yönelik düzenlemeye gidiliyor.Yapılacak olan emeklilerin ikramiyesi yönelik düzenlemeler yasallaşması için torba yasasına dahil edildi düzenlemenin ardından 80 bin emekliye toplam 3 milyar ödeme yapılacak mecliste bekleyen tasarı için ilk adım atıldı.

Emeklilere verilecek olan Ikramiyeler hakkında torba yasası ile meclise taşınan konunun uzun süreceği söyleniyor. 7 Ocak 2015 tarihinden önce emekli ikramiyesi alan ve 30 yılın üzerinde hizmet veren ancak emekli ikramiyesini 30 yıl üzerinden alan memur emeklileri eksik ikramiyelerine kavuşma hakkına sahip olacak.

Yeni düzenlemeler ile birlikte 80 bin memur emeklisinin bu ikramiyelerden yararlanacağı ve toplamda üç milyar lira kendilerine ödeme yapılacağı söyleniyor .Emekli ikramiye farkını ne kadar olacağı ise bazı şartlara dayalı olacak bu şartlar arasında memuru ne zaman emekli olduğu derece kademe durumu makam görev tazminatı şartları yer alıyor yapılması planlanan farklarının emekli memur başına 500 ve 10 bin lira arasında farklılık göstereceği söyleniyor.

Son Güncelleme: 12.12.2016 10:10
Yorumlar

Google+'da Paylaş