06 Şubat 2017 Pazartesi 12:35
Lada Vesta fiyatı yakıt tüketimi ne kadar Lada Vesta Fiyatı ve Yakıt Değerleri?Teknik Özellikleri Satış Fiyatı!

Yeni Lada modelleri uzun aradan sonra Türkiye’de satışa sunulacağının açıklanması büyük bir heyecan yarattı. Teknik açıdan satışa sunulmasında bir engel kalmayan Lada Vesta modelinin tahmini olarak ülkemizde 2017 yılının Haziran ayında pazara giriş yapması bekleniyor. Bu konuda resmi bir açıklama henüz bulunmuyor ancak Rusya ile ticaret yapan bazı kaynaklar tarafından edinilen bilgilerden yola çıkarak bir derleme yapıldı. 

Lada Vesta Türkiye pazarına girerse fiyatın ne olacağını henüz bilinmiyor ancak 40 Bin liranın üzerinde olması beklenmiyor. Bu da sıfır otomobil alacak olanlar için büyük bir avantaj haline geliyor diyebiliriz. Lada Vesta  test araçlarını birkaç hafta içerisinde tamamlamış olacak. Aracın 2017 yılının Haziran ayında Türkiye’de yola çıkabileceği düşünülüyor. Vesta, Lada'nın ön planda tuttuğu modellerinden biri durumunda.

Lada Vesta modelinin Avrupa pazarı için hazırlanan fiyat listesinden de görüldüğü üzere araç 10 bin 500 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.Türkiye’de uygulanmakta olan araç vergi sisteminden dolayı 2017 model  Lada Vesta aracının fiyatı tahmini olarak 32 Bin TL olarak belirlendiği söylentiler arasında olsa da henüz kesin bir bilgi gelmedi. Lüks bir şekilde tasarlanmış olan Lada’nın yeni arabası henüz satışa sunulmadan oldukça ilgi çekmiş durumda. Rus markası olan Lada’nın geçtiğimiz yıllardaki araçları da Türkler tarafından fazlasıyla sevilmiştir. Son yaşanan bazı problemler sonucu Rusya’yla uzaklaşmalar yaşansa da Lada’nın yeni aracı ekonomik olarak iki ülkeyi de mutlu edecek gibi gözüküyor.

 

Son Güncelleme: 06.02.2017 12:36
Yorumlar

Google+'da Paylaş