03 Aralık 2016 Cumartesi 15:37
Lada Vesta fiyatı ne kadar Lada Vesta özellikleri - Lada Vesta ne zaman geliyor son dakika bilgiler
 Lada vesta'nın Türkiye'ye ne zaman geleceği otomobil meraklıları tarafından beklenirken Rusya'dan gelecek olan 6000 dolar civarındaki vesta'nın Türkiye'de 30 bin TL civarında satılması öngörülüyor.Ancak ÖTV zammı ile fiyatı biraz daha artması söz konusu.

Farklı ülkelerde 6100 dolara satılan bu araç Türkiye'de uygun fiyatlar alıcısına ulaşır diye söylentiler yer alıyor. Türkiye'de Üç ilde satışı gerçekleştirilecek olan Vesta görünüş itibarı ile Dacia Sandero ile büyük bir benzerliğe sahip 1.6 litre motor hacmine sahip olan tek motor ile üç farklı beygir üreten bir araç olması onu diğerlerinden farklı kılıyor.
Tanıtıldığı günden beri Türkiye'de büyük bir ilgi ile takip edilen Lada Vesta'nın geliş tarihi değişiklik gösterecek gibi duruyor.Daha önce 2015 yılı içerisinde geleceği açıklanan Lada Vesta'nın,yetkili satıcılardan alınan bilgilere göre geliş tarihi 2016 kışını bulacak. Bir zamanlar Türkiye'de en çok tercih edilen modellerden biri olan Lada,yeniden Vesta modeli ile bunu gerçekleştirmek istiyor.Şuan için üretim bandında olan Lada Vesta,kaputunun altında 1.4 litrelik ve 1.6 litrelik motorlara sahip olacak.1.4 litrelik motor ile 100 beygir gücünde olacak olan Lada Vesta,1.6 litrelik motoru ile de 88 beygirlik,107 beygirlik ve 115 beygirlik seçeneklere sahip olacak.

Euro 6 standartlarına uygun dizel ve benzinli üniteler ile satışa çıkacak olan yeni Lada modelleri,ABS, BAS, ESC güvenlik özelliklerinin yanı sıra, otomatik şanzıman seçeneği, yağmur sensörü, far sensörü, ısıtmalı koltuk gibi özellikler ile donatılacaklar.

 

Son Güncelleme: 03.12.2016 15:40
Yorumlar

Google+'da Paylaş