18 Aralık 2016 Pazar 17:42
Kreş Parası (Yardımı) başvuru formu yayınlandı!
Çalışan annelerin merakla beklediği ve bir nebze olsun hayatını hem maddi ve hem manevi olarak rahatlatacak çocuklara sosyal alışkanlık kazandıracak olan kreş yardımı konusunda sonunda devletten beklenen yardım gerçekleşti. İlk olarak pilot iller olan İzmir, Bursa, Antalya da uygulamaya geçmiş ve başvurular alınmaktadır. Bir çok kişinin ülke genelinde yaygın olmadığı için bu konudan haberi yoktur.

Fakat bu illerde çalışan anneler bağlı bulunduğu ildeki aile ve sosyal politikalar bakanlığının adresinde bulunan kreş yardımı başvuru formunu doldurarak kreş yardımına başvurabilirler.

Kreş Parası (Yardımı) başvuru formu yayınlandı!

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı kadınların çalışma hayatına daha çok katkıda bulunması için çıkardığı bu yardım diğer aileler tarafından merakla diğer iller içinde yaygınlaşmasını beklemektedir. Ancak yeni çıkan çalışan annelere bakım parası yasası dolayısıyla bu uygulama geçici olarak rafa kaldırılmıştır. Yeni yılın yaklaşması ile beraber ailelerin gözü tekrar aile ve sosyal politikalar bakanlığında.Kreş yardım ücreti ise 400-500 Türk lirası arasında değişmektedir.

Bu uygulamada amaç kadınların sosyal yaşama veiş hayatına olan katkılarını arttırmaktır. Bu uygulamadan yararlanmak için gerekli şartlar ise;

Kadının halen mesaide çalışması gerekmektedir.

Kreş yardımı alınacak çocuğun ise 0-2 yaş arasında bulunması gerekiyor.

Kadının doğum izninin sona ermesi gerekmektedir.

www.sgk.gov.tr/wps/portal/sgk/tr/kurumsal/kres/basvuru_formlari

Son Güncelleme: 18.12.2016 21:39
Yorumlar

Google+'da Paylaş